שתף קטע נבחר

לבני דיברה על אכיפה וביהמ"ש שיחרר את החשודים

משטרת מחוז ש"י הביע מורת רוח משיחרורם של שני מתנחלים, שנעצרו אתמול בחשד שקיללו את הרב של פיקוד מרכז ואיימו ברצח. רק אתמול כינסה שרת המשפטים דיון מיוחד להתמודדות עם תופעת הסרבנות, והבהירה: "לא תהיה השלמה עם מי שעובר על החוק"

במשטרת מחוז ש"י הביעו בצהריים (יום ו') מורת רוח ותסכול מהחלטת בית משפט השלום בירושלים לשחרר בתנאים מגבילים את שני המנחלים החשודים כי איימו ברצח על הרב של פיקוד מרכז, יהודה ויזנר.

 

בית המשפט החליט להרחיק את השניים למשך 30 יום מביתו של הרב וכן מפיקוד מרכז. במשטרה ציינו, עם זאת, כי הם מכבדים את החלטת בית המשפט ומתכוונים להגיש נגדם כתב אישום בגין איומים והפרעה לעובד ציבור.

 

שני המתנחלים נעצרו אמש לאחר שקיללו את הרב כשפגשו בו במרכז המסחרי של היישוב מצפה יריחו. השניים קראו לויזנר בשמות גנאי וטענו בפניו כי הוא עובר על "דין מוסר". כוחות של משטרת מחוז ש"י תפסו את השניים בצומת תפוח ועצרו אותם. הם נלקחו לתחנת משטרת מעלה אדומים.

 

היום, כשהובאו לדיון בהארכת מעצרם, הוחלט כאמור לשחררם בתנאים מגבילים. זאת למרות שהשניים מוכרים למשטרה מהפרות סדר שהשתתפו בהן בעבר ואחד מהם נעצר בשבועות האחרונים באחת ההפגנות מול ביתו של הרב.

 

לבני: לא תהיה השלמה עם מי שעובר על החוק

 

החלטת בית המשפט לשחרר את השניים עוררה את מורת רוחה של המשטרה נוכח התגברות תופעת הסרבנות בימין בתקופה האחרונה על רקע תוכנית ההתנתקות.

 

אתמול אף הבהירה שרת המשפטים, ציפי לבני, בדיון שקיימה עם כיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז: "לא תהיה השלמה עם מי שעובר על החוק, לא תהיה השלמה עם מי שעושה דה-לגיטימציה להחלטות הממשלה".

 

ליבני, שכינסה את צמרת משרדה כדי לבחון אפשרויות להעמיד לדין אישים שמטיפים לסרבנות, או מסיתים נגד הדרג המדיני והצבאי, אמרה: "אנחנו נמצאים במצב שבו גילויי הסרבנות מקבלים יותר ויותר לגיטימציה". היא הוסיפה כי היא מוטרדת מאוד מהמתרחש כיום בחברה הישראלית, והדגישה כי בעיניה אין הבדל בין סרבנות מימין לבין סרבנות משמאל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
לא נשלים עם עברה על החוק. לבני
צילום: דן בלילטי
צילום: גיל יוחנן
שלט שתלו מתנחלים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים