שתף קטע נבחר

בלייר: רצח הילד הניגרי בלונדון - שערורייה

דמילולה טיילור, בן ה-10, נדקר ונפצע קשה בדרכו חזרה מבית הספר, ומאוחר יותר מת מפצעיו. לדברי שר החינוך הבריטי, חלק מהאנשים שעצרו במקום כדי לעזור לו, נבהלו וברחו

סערה בבריטניה בעקבות רצח ילד ממוצא ניגרי בדרום לונדון - כך מדווחת רשת "סקאי ניוז". דמילולה טיילור, בן ה-10, נדקר ביום שני קשות, בדרכו חזרה לביתו מביתו ספרו שבצפון פקהאם. מאוחר יותר מת מפצעיו.
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אמר כי מדובר במעשה אלימות שערורייתי, והבטיח להביא להעמדת הרוצחים לדין. שר הפנים, ג'ק סטרו, ציין כי יש לבלום את הבריונות והאלימות במדינה, ומתח ביקורת קשה על תרבות הצעירים ועל השתייה המופרזת.
שר החינוך, דייוויד בלונקט, מתח ביקורת על הכשל במתן עזרה לטיילור. "אני מבין שחלק מהאנשים שעצרו כדי לעזור לו, נבהלו מאלה שברחו בפחד בעקבות מה שראו, ולבסוף ברחו אף הם", אמר. "אנחנו צריכים ליצור חברה שבה אנשים לא בורחים, אלא מתמודדים ונעשים מעורבים יותר".
לאחר מותו של דמילולה, סיפרה אמו, גלוריה, כי לפני שהותקף התלוננה בפני המורה שלו בבית הספר על כך שמציקים לו. "אמרתי לו שמתעללים בבן שלי, והוא ענה שההתנהגות הזאת שכיחה בקרב הילדים, ואין לי מה לדאוג". המורה, מארק פארסונס, הדגיש אחר כך כי טיילור לא היה קורבן להתעללות קשה, וציין כי הוא גאה מאוד בהתמודדות של בית הספר עם האלימות בתחומו.
מנהיגי הקהילה בפקהאם הביעו את זעזועם מהרצח, אך הדגישו כי אין פירושו של דבר שהאזור העני הזה חסר תקווה. המשטרה מחפשת אחר שלושה נערים שחורים, בני 11 עד 15, שלפי עדויות נראו באזור הרצח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
בלייר עם ילדיו. מעשה אלימות שערורייתי
אי-פי
מומלצים