שתף קטע נבחר

היום: שרון ידון עם ישי על צירוף ש"ס לקואליציה

לאחר שההממשלה החדשה אושרה בכנסת ברוב דחוק והתקציב אושר בקריאה ראשונה בזכות תמיכתם של מורדי הליכוד, מנסה שרון להרחיב את הקואליציה. ראש הממשלה ייפגש היום עם יו"ר ש"ס אלי ישי וידון עימו על צירופה לקואליציה. נתניהו רמז כי צירוף ש"ס יגרור קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה

ראש הממשלה, אריאל שרון, לא מבזבז זמן. אחרי שהעביר את התקציב בקריאה ראשונה בסיוע קולות מורדי הליכוד, הוא ממשיך במהלכים להרחבת הממשלה ולייצוב הקואליציה ומנסה להביא לצירופה של ש"ס.

 

היום (ה') בצהריים ייפגש שרון במשרדו בתל אביב עם יושב ראש ש"ס, ח"כ אלי ישי. שרון ידון עמו בדרך המהירה ביותר להכנסתה של ש"ס לקואליציה.

 

לאחר אישור התקציב בכנסת אמר היום ישי כי "התקציב הוא תקציב הרעבה. אם הוא לא ישונה שינוי מהותי וערכי, הממשלה תוביל לכך שכל ילד שני, ולא כל ילד שלישי ירעב. מי שתומך בתקציב שכזה חסרה בו נשמה יהודית".

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, התבטא אף הוא לאחר אישור התקציב והבהיר בשיחה עם כתבים בכנסת כי הוא תומך בכניסתה של ש"ס לקואליציה. עם זאת הדגיש כי לא ייתן ידו לפריצת מסגרת התקציב. כשנשאל נתניהו מהיכן יילקח הכסף שדורשת ש"ס, התקשה השר לענות, אולם רמז כי לא יהיה מנוס מקיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה אם ש"ס אכן תיכנס.

 

שרון זקוק היום לש"ס יותר מתמיד. זאת לאחר שהקריאה הראשונה בהצבעה על תקציב המדינה וחוק ההסדרים עברה ברוב של 64 מול 53, רק לאחר שמורדי הליכוד החליטו לתמוך בו. יוצא דופן היה ח"כ דוד לוי, שנעדר מההצבעה.

  

המורדים קיימו התייעצות מיוחדת במהלכה שלושה חברי כנסת, ובראשם ח"כ חיים כץ, הובילו קו של תמיכה בתקציב. כץ הבהיר שבכל מקרה וללא כל קשר להחלטת הקבוצה - הוא מתכוון להצביע בעד. לאחר דיונים ומתוך רצון לשמור על אחדותה של קבוצת המורדים הוחלט בסופו של דבר לתמוך בתקציב. אולם המורדים גם צירפו איום וכתבו כי "נשקול את צעדינו מחדש לקראת ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית".

 

יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יוסף (טומי) לפיד, אמר הערב בתגובה כי מיליארד השקלים שש"ס דורשת כתמורה להצטרפותה לממשלה הם "כסף קטן לעומת מה ששרי ש"ס יעלו למדינה כשיחלקו את כספי משרדיהם למוסדות ש"ס ולמקורבים".


פורסם לראשונה 13/01/2005 03:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. רוצה קואליציה רחבה
צילום: איי פי
צילום: גלעד קוולרצ'יק
ישי. "תקציב הרעבה"
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים