שתף קטע נבחר

יהדות התורה: מחלוקת על זכויות היוצרים

חברי סיעת דגל התורה, ח"כ גפני ורביץ, וחברי אגודת ישראל, ובהם ח"כ פרוש, טוענים לשם "יהדות התורה". ועדת הכנסת, שאמורה היתה להכריע בסוגייה, התפזרה מחוסר משתתפים. "בושה וחרפה שכאשר נופלים טילים על שדרות, אני מוצא את עצמי מתעסק בשטויות האלה", הסביר רביץ

מחלוקת חדשה בסיעה החרדית המתפלגת: למי הזכות להשתמש בשם "יהדות התורה". ועדת הכנסת אמורה היתה להכריע היום בסוגיה, אלא שאף חבר כנסת לבד מח"כ גדעון סער (ליכוד) ויו"ר הוועדה, ח"כ רוני בראון (ליכוד) לא טרחו להגיע לישיבה.  

 

באגודת ישראל טוענים, כי השם "יהדות התורה - אגודת ישראל" שייך להם מזה 16 שנה. ח"כ מאיר פרוש, אף טרח להוכיח זאת במסמכים ליו"ר ועדת הכנסת.

 

בדגל התורה, הזרם הליטאי במפלגה, בראשות ח"כים משה גפני ואברהם רביץ, מסרבים לאפשרות שהחסידים, חברי אגודת ישראל, ישתמשו בשם יהדות התורה - "כדי לא לבלבל את הבוחרים".

 

ח"כ פרוש אמר ל-ynet: "השם יהדות התורה - אגודת ישראל, שייך לאגודה מקדמת דנא, החל משנת 1961, וכך יישאר".

 

רביץ זעם ואמר בתגובה: "הם מטורפים, משוגעים, מתנהגים כאילו מדובר בהחלטה לפתוח במלחמת עולם שלישית. לא ניסינו לנכס לעצמנו את השם יהדות התורה, אבל פתאום יש להם הצתה מאוחרת והם החליטו להלחם על השם. יהדות התורה הוא שם של שתי הסיעות יחד, והם רוצים למחוק אותנו מהיסטוריה".

 

לדבריו, "פרוש וליצמן דרשו מחברי כנסת הבטחה שיצביעו בעדם. אבל אף ח"כ לא טרח להגיע לדיון, כי לא היה להם נעים להכריע בסוגייה. בושה וחרפה שכאשר נופלים טילים על שדרות, אני מוצא את עצמי מתעסק בשטויות האלה. לקחנו פסק זמן ואולי נוותר להם, כדי למנוע בושות וחרפות", אמר.

 

אם לא יגיעו הצדדים להסכמה ביניהם, תכריע ועדת הכנסת בסוגייה בשבוע הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרוש. הציג מסמך
אתר הכנסת
רביץ. מתעסק בשטויות
אתר הכנסת
אתר הכנסת
גפני. זכויות על השם
אתר הכנסת
מומלצים