שתף קטע נבחר

ישי לנתניהו: לא נצטרף בלי פתרון לרעבים

בפגישה עם שר האוצר, שנועדה לבחון את האפשרות שש"ס תצורף לקואליציה, הקשיח יו"ר המפלגה את דרישותיו במו"מ. בלשכת רה"מ מעריכים כעת כי התקציב לא יובא לאישור הכנסת עד אמצע פברואר

שר האוצר, בנימין נתניהו, ויו"ר ש"ס, אלי ישי, דנו הערב (יום ה') באפשרות שהמפלגה החרדית הספרדית תצורף לקואליציה. בשני הצדדים דיווחו על "אווירה טובה", אולם הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.


בסיום הפגישה אמר ישי כי "נעשים מאמצים למצוא את עמק השווה בעניין הדרישות הכלכליות. אין עדיין סיכומים ויש מספר דברים שנשארו במחלוקת, ביניהם עניין הקיצבאות". גורמים בסביבת ראש הממשלה העריכו כי בשל הקשיים במשא ומתן מול ש"ס, לפי התסריט האופטימי ביותר יובא תקציב המדינה לאישור בין ה-10 ל-15 בפברואר. 


במהלך הפגישה, בה נכחו גם מזכיר הממשלה, ישראל מימון, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, הקשיח ישי את עמדתו ודרש להחזיר את הכספים שקוצצו בשנת 2004. עוד דרש ישי לעצור את כל הקיצוצים הצפויים עד לשנת 2008.


בנוסף דרש ישי עזרה בשכר דירה למשפחות במצוקה – אלמנות, גרושות ואמהות חד-הוריות. דרישה נוספת שהציג ישי היא ביטול הקיצוץ בהבטחת הכנסה לבחורי ישיבות. בשתי דרישות אלה הסכים האוצר להתחשב.


באוצר הציעו חלופות לפיהן במקום הקצבאות יפעל מפעל ההזנה בקרב השכבות החלשות באופן מעמיק יותר, אך ישי השיב כי חלופות מעין אלה אינן מקובלות עליו. 


"600 אלף ילדים רעבים - זה מצב לא מקובל", אמר ישי. "לא בא בחשבון שהוא יימשך. לא נשלחתי לפתור את מצוקת הרעבים ליחידי סגולה בלבד. אם לא נצליח להשיג פתרון משמעותי לרעבים לא נוכל להצטרף לממשלה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מקשיח עמדות. ישי
צילום: גלעד קוולרצ'יק
צילום: פאביאן קולדורף
מציע חלופות. נתניהו
צילום: פאביאן קולדורף
מומלצים