שתף קטע נבחר

בן-אליעזר לפעילים: "המפלגה חיה, אנצח שוב"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר לא מתכוון להסתפק בתפקיד שר התשתיות של שרון. בכנס פעילים הוא הזים את השמועות על כוונתו לתמוך בברק והצהיר: "בכוונתי לכבוש את המפלגה והשלטון"

אינספור פעמים כבר הספידו אותו ואת הקריירה הפוליטית שלו, אינספור פעמים כבר אמרו עליו שהוא "גמר את הסוס". אבל בנימין בן-אליעזר, היום שר התשתיות הלאומיות, הכריז הערב (יום א') שוב באופן רשמי על כוונתו להתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז הבאים.

 

בהודעתו הרשמית הצטרף פואד לשורה לא קצרה של אנשי מפלגת העבודה, שכבר הודיעו על התמודדותם בכנסים רשמיים – מתן וילנאי, אהוד ברק ועמיר פרץ.

 

בן-אליעזר כינס הערב כמה מאות פעילים מרחבי הארץ בהרצליה, כדי להודות להם על התמיכה שנתנו לו בבחירת שרי העבודה בממשלה. "בזכותכם הגעתי למה שהגעתי, בזכותכם אני שר, בזכותכם נבחרתי להיות יו"ר המפלגה ובזכותכם אבחר שוב", אמר, וזכה לתשואות מהקהל.

 

"שלא יהיו לכם ספיקות", המשיך פואד, "אנחנו מתכוונים יחד לרוץ ולעמוד בראש המפלגה בדרכה לכבוש את השלטון כפי שמגיע לנו. תוצאות הבחירות לשרים מצביעות על כך שיש מפלגה חיה ותוססת ועכשיו צריך לעבוד על זה שהבית ישדר אהבה גם החוצה, ולא רק פנימה. אני מלא תקווה ומעודד מהגיבוי והסיוע".

 

לדבר עם אבו-מאזן

 

חלק גדול מן הנאום הוקדש לנושאים מדיניים: "אני קורא לראש הממשלה לפתוח בדו-שיח עם אבו מאזן. הוא השותף האמיתי ואולי היחידי שיש לנו בצד הפלסטיני. לא נכנסנו לממשלה כדי לשקם את הבעיות הכלכליות והחברתיות, נכנסנו לממשלה בגלל דבר אחד ויחיד – לתת תקווה לילדים, נכנסנו על ההתנתקות. פנינו להתייצבות טוטאלית מאחורי ראש הממשלה, אין לו גוף שהוא יכול לסמוך עליו חוץ ממפלגת העבודה, ואנחנו נזכור לאורך כל הדרך, כי הוא נחרץ להוביל את התהליך עד סופו".

 

בן אליעזר התייחס לבעיית הקסאמים ואמר: "אין פתרון צבאי ואין שום אפשרות להגיע לפתרון דרך הצבא. חובת צה"ל לשמור עלינו ולספק ביטחון, אבל צריך לשבת סביב השולחן ולדבר. היום יש הזדמנות, כי נבחר יו"ר רשות שלא מאמין בטרור והסתה. יש יסוד לאופטימיות, זהירה, אבל יש יסוד".

 

מצבו של בן-אליעזר בשנה וחצי האחרונות בסקרים בתוך מפלגת העבודה היה לא פשוט. בכל חודש שעבר ומסקר לסקר, נדמה היה כי מי שהיה היו"ר של מפלגת העבודה אך לפני שנתיים, הולך ומתרסק, הולך ומאבד את תומכיו. עם כניסתו של אהוד ברק למרוץ לראשות המפלגה גברו ההערכות כי הוא יכריז לבסוף על תמיכה בו, אולם בן-אליעזר הבהיר פעם אחר פעם בחודשים האחרונים כי בכוונתו "לרוץ עד הסוף". הערב, כאמור, כינס את תומכיו כדי להצהיר על כך רשמית.

 

ההתייצבות המרשימה מאחורי בן-אליעזר הערב יכולה אולי לעודד אותו, אך אין היא מבטיחה כלל ועיקר כי יצליח לצבור את התמיכה הנחוצה לו כדי להתברג במקום מכובד מבחינתו במרוץ לראשות המפלגה. יש לזכור, שעל המקום הזה נאבקים ברק, וילנאי, פרץ ואולי גם עמי איילון. קשה יהיה לראות את בן-אליעזר לוקח את כל הקופה, אך עם זאת, הוא זקוק בעיתוי הזה להפגנת כוח פנים-מפלגתית על מנת לאותת שהוא עדיין בתמונה וכי גם אם לא יכבוש את הראשות, הרי שהוא מסמן את המקום בו הוא רוצה להיות: צמרת המפלגה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מבט לפסגה. פואד
צילום: איי פי
צילום: איי פי
בן-אליעזר ופרס
צילום: איי פי
מומלצים