שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תומר אליהו: מנסים בכוח להוריד את סכנין ליגה
  קשר בני סכנין, תומר אליהו, טוען כי הקבוצה סובלת מקיפוח גם על רקע גזעני: "שיחקתי בעבר בקבוצות שלא מזוהות עם המגזר הערבי ואני יכול להגיד שיש גזענות ויש קיפוח". על פרשת קינן הוא אומר: "קלטת הוידאו מוכיחה עד כמה מחפשים את בני סכנין"

  אוהדי וראשי בני סכנין משמיעים לא מעט טענות בנוגע לקיפוח וגזענות על רקע היותה של הקבוצה נציגת המגזר הערבי. קיפוח מצד שופטים וביקורת לא הוגנת לטעמם באמצעי התקשורת היו, לטענת הקבוצה, מהגורמים העיקריים להתפרצות הזעם הגדולה ביום שבת האחרון, אשר הובילה לתקריות האלימות לאחר ההפסד 2:1 להפועל תל אביב, במהלכן הותקף השופט אסף קינן ושוטר אחד נדקר.

   

  סכנין, כידוע, היא קבוצה בה משחקים בצוותא שחקנים ערבים ושחקנים יהודים. הקשר תומר אליהו אומר כי הוא מבין את טענות האוהדים מהמגזר: "שיחקתי בעבר בקבוצות שלא מזוהות עם המגזר הערבי ואני יכול להגיד שיש גזענות ויש קיפוח. האוהדים שלנו צודקים בתחושות שלהם. כמה הם יכולים לסבול? כולם יודעים שבמגזר הערבי כבוד ורגש משחקים תפקיד גדול, אז ברגע שקוראים ורואים את כל הביקורות על הקבוצה ברור שכל האוהדים ירגישו מקופחים".

   

  בנוגע לקלטת בה הונצחה התקרית האלימה (לצפיה בקלטת לחצו כאן) בין המקורב להנהלת סכנין, שאהר חלאילה, לשופט אסף קינן, קלטת שלטענת

  אנשי סכנין מוכיחה כי השופט לא הוכה, אמר אליהו: "אי אפשר להתווכח עם מה שרואים בעיניים. רואים במפורש ששאהר חלאילה לא מכה את השופט. אני לא מתכוון לצאת נגד השופטים בעקבות המקרה הזה, ואף אחד גם לא יכול להצדיק את עצם העובדה שהאיש נכנס למגרש והתפרץ כלפי קינן. ברור שחלאילה טעה. אבל, הקלטת הזו רק מוכיחה כמה אנשים מנפחים את העניין וכמה באמת אנשים מחפשים את בני סכנין. אני מכיר את אסף קינן טוב מאד והוא שופט מצויין, אבל כנראה מישהו הכניס לו קצת מילים לפה".

   


  אוהדי סכנין. מרגישים מקופחים (ראובן כהן)

   

  אליהו התייחס גם לארועים האחרים בקרית אליעזר: "בשבת הכל התפרץ לצערי הרב. ברור שאנחנו השחקנים, ההנהלה והצוות המקצועי מגנים כל סוג של אלימות. אני סולד, מצטער ומתנצל בפני כל מי שצריך על ההתנהגות של האוהדים שלנו, אבל זו התנהגות של קומץ. סך הכל הם אוהדים נהדרים ושנה וחצי הם לא עשו שום דבר. מהטעות הזו לא צריך לעשות את העליהום על כל הקבוצה. האוהדים הם אלה שחשים את הקיפוח, אבל אנחנו השחקנים רוצים להאמין שאין שום דיעות קדומות מצד שופטים ושום דבר מכוון".

   

  אליהו הוסיף: "סכנין, שבאה ממקום קטן, עושה דברים גדולים בליגה הזו וכנראה שאנשים לא אוהבים כוח ולא אוהבים לראות משהו חזק ותוסס ומעניין. בגלל זה יש מי שמנסה בכוח להוריד אותנו ליגה ולהיפטר מהדבר הזה ומהקבוצה הזו שנקראת בני סכנין. אבל הטענות לקיפוח הן רק מצד הקהל שלנו ומהשחקנים לא תשמע טענות כאלה".

   

  - דווקא היו טענות מצידכם לגבי כרטיסים צהובים ואדומים שנשלפו וטענות שמנסים לסגור חשבון עם איל לחמן בגלל סגנון המשחק שלכם.

   

  "מה שקורה עם איל לחמן נעשה על רקע אישי וזה לא קשור לבני סכנין. מה מצפים, שנבוא לפתוח רגלים ונשחק עדין ורך? מה זה השטויות האלה? ברור שאנחנו משחקים חזק, ואפילו חזק מאד. אני לא חושב שיש סיבה להוריד בגלל זה מהאיכויות של סכנין. כבר הוכחנו שאנחנו לא רק משחקים חזק, אלא גם מציגים כדורגל יפה. לצערי, במדינה שלנו נדבקים לקטע הרע ומפספסים את הדברים הטובים. שכחו כבר את הכדורגל הטוב שהצגנו נגד בית"ר ירושלים, מכבי תל אביב, וגם נגד הפועל תל אביב בסיבוב הראשון ובעוד הרבה משחקים אחרים.

   

  "אז מה, סכנין משחקת רק ברוטאלי? מה זו הקלטת שמציגים בטלויזיה עם לקט של פאולים שלנו? קח כל קבוצה בעולם, לא תוכל ללקט קטעים של אגרסיביות וברוטאליות? בחיים לא עשו קלטת כזו על קבוצה אחרת, אז אם אתה רוצה לקרוא לזה גזענות תקרא לזה גזענות. אין לי בעיה עם זה. הגזענות קיימת. כולם יודעים את זה. אתה יכול לבוא ולהגיד שאין גזענות?".

   

  גם אצל השופטים?

   

  "השופטים באים נקיים בלי שום דיעות קדומות למשחק ואני לא מקבל טענות שהם מחליטים על רקע גזעני. אני לא רוצה להאמין שיש דבר כזה. אבל בתקשורת יש גזענים ואין מה לעשות. למרות זאת, רב הסערות סביב סכנין הן בגלל שהקבוצה הזו הביאה דבר חדש וטוב לכדורגל, ומה לעשות שאנשים מפחדים מכוח?"

   

  גם קולגות שלכם מתלוננים.

   

  "קח דוגמא: הפועל תל אביב מנצחים אותנו אחרי סיבוב שלם ומתלוננים שהרגלים שלהם נשברו וחוררו. כל קבוצה שמנצחת אותנו מתבכיינת ככה. מתי שמעת בפעם האחרונה את סכנין מתבכיינת? אף פעם. אפילו במשחק בסיבוב הראשון נגד אשדוד, שם התחיל כל העליהום עלינו, אז מי שנפגע הכי קשה היה אלן מסודי, שחקן שלנו, כי הוא זה שהלך לבית חולים ואני לא שמעתי אפילו בכי אחד על זה. מה, נוח להפועל חיפה, באר שבע והפועל תל אביב שסכנין מעליהן בטבלה? בטח שלא. תאמין לי ששלושתן היו מוכנות להתחלף איתנו עכשיו. אז נוח להן שיורידו לסכנין נקודות ושיענישו אותנו. זה טבעי. אנחנו יודעים את כל הדברים האלה ואף אחד לא יכול לשקר".

   

  בקבוצות אחרות בהן שיחקת היית נכנס חזק כמו עכשיו?

   

  "אין קשר. מה אתה חושב שקל לשחק חזק? איל לחמן אמר את זה הרבה פעמים. הטענות לגבי ברוטאליות מאד מרגיזות אותי. ברור שיש פאולים שהם קצת מעבר, אבל אין מה לעשות. זה קורה בכל קבוצה".

   

  אבל לכם יש הכי הרבה מורחקים, כולל שחקנים שזה קורה להם פעמיים בעונה.

   

  "בסדר, אין תשובה לדבר הזה. אני לא חושב שיש קשר בין משחק הוגן ונקי ומספר ההרחקות. תשאל כל יו"ר וכל מאמן בארץ, ותראה שכל אחד יגיד לך שהוא היה רוצה שיהיה לשחקנים שלו את ההתלהבות והמשחק של סכנין. סכנין היא חיקוי עבור הרבה קבוצות. סכנין הביאה את המשחק החזק לארץ לפני הרבה זמן והרבה קבוצות מנסות להיות כמו סכנין, אבל סכנין יש רק אחת".

   

  אתם עלולים לחטוף עונש כבד. הפחתת נקודות או רדיוס.

   

  "אני מאד מקווה שלא יפחיתו לנו נקודות, כי אני לא חושב שזה דבר הוגן. מעבר לזה נתמודד עם כל עונש שיהיה".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל שחר
  תומ אליהו במרכז
  צילום: טל שחר
  צילום: ראובן כהן
  חלאיילה. התקרית נופחה
  צילום: ראובן כהן
  צילום: ראובן שוורץ
  אסף קינן. שופט מצוין
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים