שתף קטע נבחר

בקרוב בראשון לציון: משטרה פרטית

משרד הפנים אישר לעיריית ראשון לציון להקים חברת ביטחון עירונית שתהיה אחראית על הביטחון בעיר, לצד המשטרה. בין היתר תפעל החברה נגד ונדליזם ותפקח בשכונות בהן הפשיעה גבוהה. כמו כן, החברה תהיה אחראית על נושא החנייה בעיר

ראשון לציון מקימה משטרה פרטית: העיריה קיבלה בימים האחרונים את אישור משרד הפנים להקמת חברת ביטחון עירונית, שתהיה אחראית על נושא האבטחה והפיקוח בעיר ותתגבר את פעילות המשטרה, הסובלת ממחסור בכוח אדם. מועמד מוביל לתפקיד יו"ר החברה הוא אבי כהן, ניצב בדימוס, בעבר ראש אגף החקירות במשטרה.

 

בעיריית ראשון לציון אומרים כי החברה העירונית החדשה לא אמורה לשחזר את פעילות "סיירת ראשונים", שפעלה בעיר לפני כשנתיים, ובגינה נאלץ כל בית אב לשלם 30 שקל בחודש עבור הוצאות ביטחון.

  

החברה החדשה, "חברה עירונית לביטחון וסדר ציבורי", תמנה בשלב הראשוני כ-60 איש, והתושבים לא יצטרכו לסייע במימון. העיר תחולק לשישה חלקים, ובכל חלק יוצבו אנשי צוות של החברה בליווי פקחים. כמו כן, מתכונן שיתוף פעולה בין עובדי החברה לבין המשטרה וסיורים משותפים שיאפשרו לפקחים לתפקד כשוטרים לכל דבר.

 

כמו כן, החברה תהיה בקשר עם מוסדות חינוך ותפעל בלילות נגד ונדליזם בעיר, ותפקח בשכונות בהן יש פשיעה מרובה, כדי למנוע אירועים פליליים. החברה תהיה אחראית גם על רשות החנייה בעיר, ותפעיל מוקד משולב עם המשטרה שיהיה זמין 24 שעות ביממה.

 

"מדובר בפרוייקט יחודי שכמותו עדיין לא ראו בישראל", אמר ראש עיריית ראשון לציון, מאיר ניצן. "המטרה שלנו היא קודם כל לתת שירות טוב למען התושב. על-פי חוק העזר העירוני, אני כראש עיר אחראי גם על ביטחון התושבים, והחברה אמורה לתת את השירות הזה. אני מאמין שתוך 30 יום נאשר את הדירקטוריון ונמנה עובדים בעלי ניסיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
אחראי גם על הביטחון. ניצן
צילום: זום 77
מומלצים