שתף קטע נבחר

פרץ פנה לעמי איילון: בוא נרוץ יחד

יו"ר ההסתדרות הציע לאיילון, שהצטרף לאחרונה למפלגת העבודה, להיות מספר 2 שלו בבחירות לראשות המפלגה ביוני הקרוב. גורמים בסביבת איילון: הוא לא יהיה מספר 2 של פרץ. גם השרים וילנאי ורמון מתכוננים להתמודדות במפלגה

צוות מנצח? יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, הציע לאחרונה לרכש החדש של מפלגת העבודה, עמי איילון, לרוץ איתו יחד לראשות המפלגה כמספר 2 שלו - כך נודע אמש (ב') ל-ynet. שלא לציטוט, אישרו גורמים בסביבתו של איילון את דבר ההצעה של פרץ, אולם הבהירו שאיילון אינו מתכוון להיות מספר 2 של פרץ.

 

בתגובה רשמית ממטהו של איילון נמסר: "עמי איילון נפגש עם הרבה אנשים, והוא מקשיב להם. אין בכוונתו של איילון להתייחס לתוכנן של שיחות סגורות. יש להניח שהרבה היו רוצים שעמי איילון יחבור אליהם, אלא שאיילון לא מתחבר לאנשים, אלא לנושאים".

 

בסביבתו של עמיר פרץ סירבו להתייחס לדברים, אולם סירבו גם להכחיש אותם. בתגובה לפניית ynet מסר יועץ התקשורת של פרץ: "איננו נוהגים למסור מידע אודות תוכן הפגישות האישיות של ח"כ פרץ עם אישים פוליטיים. נערכו פגישות עם עמי איילון, ואנו סבורים שהוא איש ראוי ביותר. המערכת הפוליטית זקוקה לו ותרוויח מהצטרפותו אליה ומהגברת פעילותו הציבורית. נעשה כל שביכולתנו כדי לסייע לו להשתלב במערכת הפוליטית".

 

מתח בין ברק לפרץ

 

פרץ הודיע כבר לפני חודשים אחדים על כוונתו לרוץ לראשות מפלגת העבודה אם אהוד ברק יעשה כן, ופתח במפקד אינטנסיבי כדי להגדיל את כוחו במפלגה. כמו כן, הקים פרץ תנועה סוציאל-דמוקרטית חדשה, "אדם" שמה, שנועדה לפעול כתנועה רעיונית עצמאית בתוך העבודה, ולמשוך פעילים ומתפקדים.

 

ברק, מצידו, פתח בקמפיין אגרסיבי ואינטנסיבי בסניפי המפלגה ברחבי הארץ, כדי להכשיר את הלבבות לשובו אל החיים הפוליטיים.

 

המתח בין פרץ וברק גדול, וצירופו של איילון אל פרץ כמספר 2 היה מאפשר ליו"ר ההסתדרות להציג "נבחרת" רצינית. לפי שעה, היחידים בסיעת העבודה שמתלבטים לגבי תמיכה בפרץ הם חברי הכנסת יולי תמיר ואיתן כבל. איילון, שאמר לאחרונה כי החליט שלא להתמודד לראשות המפלגה ביוני הקרוב, יכול לסייע לפרץ להגדיל את כוחו במפלגה.

  

גם רמון ווילנאי יורדים לשטח

 

בשעה שפרץ מנסה לגייס לצידו את איילון, השר חיים רמון מפשיל גם הוא שרוולים ומתכונן "לרדת לשטח".

 

רמון אמר בראיון נרחב ל-ynet לפני כשבועיים כי בכוונתו לשנות את התנהגותו ואת יחסו כלפי פעילי המפלגה, ולפעול יותר בקרבם, לקראת התמודדות אפשרית על ראשות העבודה. בסביבתו של רמון אומרים כי "הסיכויים שחיים יתמודד על ראשות המפלגה גדולים מאוד, אלא אם שמעון פרס ירוץ גם הוא. עם זאת, ההערכה שלנו היא שפרס לא ירוץ ולכן מי שיניח שחיים ירוץ - לא יטעה".

 

רמון ואנשיו המשיכו מאז ליל בחירת שרי העבודה במרכז המפלגה להיות בקשר ישיר עם אנשי השטח במפלגה, ובימים האחרונים שוחחו אנשיו עם מזכירי סניפים ועם פעילים ברחבי הארץ, לקראת תחילת פעילות השטח. רמון מתכוון, כבר בתקופה הקרובה, "לחרוש" את הארץ ולהציג את משנתו בפני פעילי המפלגה.

 

וגם המועמד מתן וילנאי מגביר את קצב העבודה. וילנאי מתכוון הבוקר להודיע על הפתיחה הרשמית של הקמפיין לבחירתו לראשות המפלגה. בסביבתו של וילנאי אומרים כי הם יציגו נתונים המוכיחים כי "ברק לא ממריא", וכי בסיס הכוח של ראש הממשלה לשעבר במפלגתו רעוע ולא יאפשר לו לכבוש את ראשותה.

 

בתוך כך, פרץ עימות ראשון בין שרי מפלגת העבודה הטריים בישיבת הסיעה בכנסת. השר רמון מתח ביקורת חריפה על השרים פרס, פינס ושמחון, שהצביעו בישיבת הממשלה בעד הקיצוץ הרוחבי בתקציב משרדי הממשלה, והפנה אצבע מאשימה כלפי שר הפנים פינס. "עובדים עליך", אמר רמון, "הם לא ייתנו מה שהם הבטיחו לך, אני מכיר אותם כבר 20 שנה".

 

פינס לא נשאר חייב, ועקץ את רמון: "יש הבדל בין שר עם אחריות על משרד, ובין שר בלי משרד שאין לו סמכויות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בוא נתאחד. פרץ
צילום: שאול גולן
צילום: חן מיקא
מקום שני לפרץ? עמי איילון
צילום: חן מיקא
צילום: שאול גולן
קרב בלימה נגד ברק
צילום: שאול גולן
מומלצים