שתף קטע נבחר

דיון במשרד המשפטים: איך מתאמים את ההתנתקות

השרה לבני כינסה בכירים במערכת הביטחון ובמשרד המשפטים במטרה לייעל את שיתוף הפעולה בין הגורמים. על הפרק: תביעות חמורות לתוקפי שוטרים ונושאים הנוגעים לחוק "פינוי-פיצוי"

שרת המשפטים, ציפי לבני, קיימה הערב (יום ד') בלשכתה דיון, בהשתתפות בכירים במשרד ונציגים של הצבא והמשטרה, שעסק בתיאום בין המשרדים לקראת ביצוע תוכנית ההתנתקות, שאמורה להתבצע הקיץ.

 

מטרת הדיון היתה לייעל את התיאום בין משרד המשפטים למערכת הביטחון. בדיון הועלה, בין היתר, הצורך לקיים תיאום שוטף בין התביעה המשפטית לפרקליטות בנוגע למקרים בהם יותקפו שוטרים, ונושאים הנוגעים לחוק "פינוי-פיצוי".

 

בישיבת הקבינט שעסקה בנושא תקיפת השוטרים, דובר על הצורך ביצירת ראיות ובהליך שיפוט מהיר כלפי מפירי סדר או מי שתוקפים את כוחות הביטחון. בדיון היום הועלה הצורך לקיים תיאום בין התביעה המשפטית לפרקליטות על מנת למנוע מצב שבו אדם שתוקף שוטר, לדוגמה, לא מועמד לדין על הסעיף הנכון. בדיון צויין המצב בו אזרחים שתוקפים גורמי ביטחון לא זוכים לענישה בהתאם לחומרת העבירה, ומועמדים לדין על סעיפים קלים יותר, שמביאים לשיחרור מהיר ולחוסר יכולת של הרשויות להגיש כתבי אישום.

 

ניצב ברטי אוחיון ואלוף דן הראל הציגו למשתתפים מצגות על היערכות כוחותיהם לביצוע הפינוי המתוכנן על פי העיקרון שנקבע בממשלה, ולפיו השוטרים יבצעו את המעגל הראשון של הפינוי, ובמעגלים הרחבים יותר ישתתף הצבא.

 

בדיון הועלה גם נושא השלמתו הצפויה של חוק פינוי-פיצוי, כשאחת הגישות שהובעה, היא שככל שהפיצוי יהיה גבוה יותר וראוי יותר - יותר מתנחלים יסכימו להתפנות מרצון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
לבני. קיימה דיון
צילום: חן מיקא
צילום: רויטרס
מה העונש לתוקפי שוטרים בעת פינוי?
צילום: רויטרס
מומלצים