שתף קטע נבחר

שרון לח"כ ליצמן: אשקם את שירותי הדת

ראש הממשלה בא לבקר את יושב ראש ועדת הכספים היושב "שבעה" על אמו. בפגישה אמר לו כי ביום ראשון תדון הממשלה בתיקוני חקיקה של חלק מפעולות של שירותי הדת. עוד אמר לו: אני מאוד מוטרד מסוגיית הריבוי הטבעי

"הפתרון למצוקת שירותי הדת בישראל מסובך ומורכב ממה שחשבתי, אך אני אקדיש מזמני יותר מבעבר להגיע לתוצאה הנחוצה". כך אמר היום (ד') ראש הממשלה, אריאל שרון, ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן (אגודת ישראל).

 

שרון, שהגיע לביקור תנחומים אצל ח"כ ליצמן, היושב "שבעה" לרגל פטירת אמו, גם אמר לליצמן כי סוגיית הריבוי הטבעי מטרידה אותו מאוד, ובכוונתו לזמן ללשכתו את נציגי העדה החרדית כדי לדון בו ביסודיות.

 

שרון הבטיח לליצמן כי כבר ביום ראשון הקרוב תדון הממשלה בתיקוני חקיקה של חלק מפעולות של שירותי הדת. "רק היום חתמתי על תקנות מיוחדות, שלפיהן ניתן יהיה לשלם שכר ליושבי ראש מועצות דתיות. ברור לי כי צריך להשקיע בהשבת שירותי הדת לישראל למעמדם כפי שהיה בעבר, לכן אקדיש מזמני יותר מבעבר כדי להגיע לתוצאה הנחוצה", דברי שרון.

 

לאחר מכן הוסיף שרון ואמר כי יש לו רגישות רבה לעניין הריבוי הטבעי בישראל. "אני מאוד מוטרד מזה. העניין הזה מעניין אותי ביותר. אני רוצה לדעת מה יהיה בעוד 30 שנה, בעוד 300 שנה עם העם היהודי", אמר שרון. "השבוע היה אצלי רב שהביא עימו יוזמה להקים קרן מיוחדת מטעם הממשלה, שתפעל במסגרת 'יד ושם', כדי להגביר את הריבוי הטבעי. הבטחתי לו לבדוק את זה".

 

בשלב זה אמר ח"כ ליצמן לשרון: "בוא לא נשכח שאילולא הציבור החרדי בירושלים כבר אנואר נוסייבה היה פה ראש העיר".

 

שרון השיב: "לכן הבאתי עימי את הנייר עם יוזמת הרב להגדלת הריבוי הטבעי, כדי לקיים שיחה על יוזמתו. זה הדבר הכי חשוב בעיניי ואני מזמן את הנציגות החרדית ללשכתי כדי לשמוע חוות דעתה בסוגיה מטרידה זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הריבוי הטבעי מטריד אותי. שרון
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
לולא החרדים, נוסייבה היה ראש עיריית ירושלים. ליצמן
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים