שתף קטע נבחר

המקובלים הכריזו: תענית דיבור לקראת שארם

"בכוחה של תענית הדיבור למנוע גזירות קשות על עם ישראל", מסבירים הרבנים כדורי, בצרי ומרדכי אליהו, שקוראים לציבור להתענות ערב הפסגה בשתיקה ולשאת תפילה מיוחדת, "כדי שיתקבלו החלטות טובות"

ישראל יוצאת מגדרה לקראת פסגת שארם, הפלסטינים עשויים להכריז על קץ האינתיפאדה, מצרים וירדן צפויות להודיע על החזרת השגרירים. אולם יש הסבורים כי הפסגה עלולה להפוך בשורה רעה מאוד לעם ישראל.

 

זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, והמקובל דוד בצרי פירסמו קריאה לציבור הרחב לקיים ביום שני, ערב הפסגה, תענית דיבור. כדי "להגן על שטחי ארץ ישראל מפני מסירה", הם מציעים פשוט לשתוק - ולהתפלל.  

  

"בכוחה של תענית הדיבור למנוע גזירות קשות על עם ישראל", מסבירים המקובלים, אליהם הצטרף גם הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו, מראשי הרבנים המתנגדים לתוכנית ההתנתקות.     

 

הרבנים משלימים עם עצם הפסגה, אך סבורים שבזכות התענית, "ההחלטות שיתקבלו בה יהיו טובות לעם ישראל".

 

"עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע", כותבים הרבנים. "אין כוחנו אלא בפינו, בעקבות המצב הקשה השורר בארצנו, להתכנס בעזרת השם ברוב עם ביום שני בתענית דיבור, כל קהילה במקומה, ולומר את סדר תיקון התהילים הידוע ובסיום התענית נתפלל, נזעק ונבקש מהקב"ה להגן על שטחי ארצנו ותושבי המדינה. ויחזק הקב"ה את ידי מגני ארץ קודשנו וישמור את אחינו בית ישראל מכל צרה.

 

"זה ידוע למקובלים כי סגולת תענית דיבור גדולה ונוראה מאוד ומסוגלת לכפרת עוונות, ועל ידי כינוס רבים המתענים בתענית זו נוכל להפר את עצת אויבנו ומבקשי רעתנו".

 

לפי הקבלה, השימוש בתענית דיבור, במסגרתה אין לערוך שיחות חולין, חזק יותר מצום. מחר תופץ הקריאה בבתי-כנסת רבים ברחבי הארץ, כדי לנסות לגייס מאמינים רבים ככל האפשר לתענית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
להגן על שטחי הארץ. הרב כדורי
צילום: איי אף פי
צילום: זום 77
תענית יכולה למנוע גזירות. הרב אליהו
צילום: זום 77
מומלצים