שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אסד במסר לקראת הוועידה: רוצה שלום

  לקראת ועידת שארם שתתכנס מחרתיים, שיגר נשיא סוריה, בשאר אסד, מברק לנשיא מצרים, חוסני מובארק, ובו רעיונות לקידום השלום. אסד נועד עם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-ריית, שהגיע לביקור בדמשק

  מסר של שלום מסוריה: נשיא סוריה, בשאר אסד, שיגר הערב (יום א') מברק לנשיא מצרים, חוסני מובארק, לקראת ועידת שארם שתתכנס מחרתיים, ובו הביע נכונות להתקדם לשלום עם ישראל. אסד שיגר את המברק באמצעות שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-ריית, שביקר בדמשק.

   

  נשיאות סוריה הודיעה כי הנשיא הסורי, שנועד עם שר החוץ של מצרים, קיבל בפגישה מסר אישי מנשיא מצרים, חוסני מובארק. תוכן המסר לא נמסר, אולם בהודעה שפירסמה נשיאות סוריה נאמר: "המסר קשור למאמצים המושקעים לשים קץ לסבל של העם הפלסטיני בשטחים ואשר עשויים לסייע לחיזוק האחדות הלאומית הפלסטינית והעמדה הפלסטינית בתהליך השלום".

   

  עוד נאמר ש"הנשיא אסד הדגיש את החשיבות שבהשגת שלום צודק וכולל באזור ובהמשך ההתייעצויות והחלפת הדעות בין הצדדים הערביים המעוניינים בתהליך השלום". אסד הפקיד בתגובה מסר כתוב מטעמו לנשיא מובארק, ובו כתב כיצד ניתן להתקדם לשלום במסלול הישראלי-סורי. 

   

  שר החוץ המצרי, שנועד גם עם עמיתו הסורי, פארוק א-שרע, הדגיש בעקבות פגישותיו עם הבכירים הסוריים, כי השיחות התרכזו בעיקר בפסגת שארם א-שייח, בתהליך השלום באזור ובנושא העיראקי. הוא הוסיף עוד כי סוריה בירכה על פסגת שארם א-שייח.

   

  מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס, לא תשתתף בוועידת שארם, אף שהיא נמצאת באזור בסדרת פגישות בישראל וברשות הפלסטינית. בפגישתה עם ראש הממשלה, אריאל שרון, אמרה רייס: "זו תקופה של אחריות גדולה לצידה של האופטימיות השוררת בעת הזאת".

   

  היא הוסיפה: "את הטרור צריך להכות מהשורש ולשרש אותו. לא יכול להיות מצב שארגוני הטרור יוכלו לשלוט על המתג ולהליק ולכבות כרצונם את הטרור". היא ציינה שהיא מעודדת מצעדיה של ישראל וגם מההנהגה הפלסטינית: "זו עת של אופטימיות. ישנם שינוייים מהותיים במזרח התיכון ובשטחים. כל מה שקורה נותן הזדמנות לשוב למפת הדרכים ולכונן שתי מדינות דמוקרטיות זו לצד זו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  חוסני מובארק
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  מסר מאסד
  צילום: רויטרס
  מומלצים