שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רשמית: הירדנים שולחים שגריר לישראל

  ד"ר מערוף אל בח'ית, המכהן כשגריר ירדן בטורקיה, יכהן כשגרירה בישראל. ירדן נענתה לבקשתו של השר שלום, לאמן בתחומה שוטרים פלסטינים כדי שיוכלו להשליט סדר בגדה המערבית, לאחר נסיגת כוחות צה"ל מהערים הפלסטיניות

  השגריר חוזר: שר החוץ הירדני, האני אל מולקי, העביר אחר הצהריים (יום ד') לשר החוץ סילבן שלום בקשה לאשר את צו ההסכמה להחזרת שגריר ירדן לישראל. השגריר המיועד יהיה ד"ר מערוף אל בחית', המכהן כיום כשגריר ירדן בטורקיה. מאז חודש אוקטובר 2000 לא היה לירדן שגריר בישראל.

   

  בהמשך למגעים בין ישראל לירדן, כבר נרשמו בירדן 1000 פלסטינים, שברצונם להצטרף לכוחות "בדר" המתאמנים לקראת מעבר אפשרי לגדה המערבית. בימים האחרונים הועלתה האפשרות כי חלק מכוחות אלה, השייכים ל"צבא שחרור פלסטין" והנמצאים בירדן, יחזרו לשטחים כדי לסייע לרשות הפלסטינית לייצב את המצב הביטחוני בערים שתקבל לידיה.

   

  מקור בכיר בפמלייתו של המלך עבדאללה מסר אתמול לרשת החדשות "אל-ערביה", כי אבו מאזן ביקש אתמול מהמלך באופן רשמי לשלוח את הכוחות לגדה כדי לסייע לרשות הפלסטינית. לפי אותו מקור, שני הצדדים מוכנים לצעד זה וממתינים כעת לתשובתה של ישראל.

   

  לפי העיתון הקטרי "אל-ווטן", 1000 מהם כבר נרשמו כדי להתאמן עם כוחות בדר. 200 מהנרשמים כבר החלו להתאמן במחנות הצבא של הכוחות הערוכים במחוז זרקא שבמזרח ירדן. מתברר כי ההרשמה להצטרפות לכוחות החלה ביום שבת שעבר וכי בירדן נערכים לקליטתם של כ-3,000 חיילים אותם יאמנו לקראת מעבר אפשרי לגדה המערבית. בשטחים נמצאים כעת שני גדודים של כוחות בדר, שהגיעו עם ערפאת בשנת 1994.

   

  גדוד בדר: ממתינים לתשובתה של ישראל

   

  לפני מספר ימים התבטא בעניין זה שר החוץ של ירדן, האני אל-מולקי, ואמר כי כוחות בדר, השייכים לרשות הפלסטינית, יתפרשו בגדה לאחר שהתאמנו במחנות צבא השייכים לכוחות המיוחדים הירדניים. "מדובר בחיילים פלסטינים של הגדוד ואין ביניהם אף אחד הנושא אזרחות ירדנית. הם יתפרשו בשטחים בתיאום עם ישראל", אמר.

   

  לדבריו, "גדוד בדר אינו שייך לנו ולירדן אין כל שליטה עליו. הם היו אורחים שלנו ואנו אימנו אותם. אנו לא נשלח חיילים או אנשי משטרה לשטחים, אולם אנו מוכנים תמיד לאמן כוחות ביטחון פלסטינים בממלכה".

   

  בתחילת השבוע שעבר אמר השר שלום, כי פנה לירדנים בבקשה לאמן שוטרים פלסטינים. אל-מולקי הוסיף כי שליחת הכוחות הללו הפכה אפשרית אחרי שישראל העבירה לירדן מסר, לפיו היא זקוקה לאנשי הביטחון הללו בגדה והביעה את הסכמתה שיפעלו באזור זה.

   

  "ההחלטה לשלוח אותם איננה החלטה ירדנית. הם רוצים ללכת לשם וזוהי החלטה של הפלסטינים וישראל", אמר אל-מולקי. מכל מקום, למרות ההרשמה ותחילת האימונים בירדן, ממתינים כעת הצדדים לתשובתה של ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מכינים את גדוד באדר. עבדאללה
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  כוחות ביטחון פלסטיניים
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  תוספת כוח לביטחון הפלסטיני
  צילום: רויטרס
  מומלצים