שתף קטע נבחר

אבו מאזן ייפגש היום עם נציגי הפלגים ברצועה

בעקבות ההידרדרות הביטחונית האחרונה, בדמות מטח של פצצות מרגמה לעבר גוש קטיף, ידרוש אבו מאזן מהחמאס ושאר הפלגים לציית להפסקת האש. היום תיערך גם פגישה נוספת בין מופז לדחלאן. אתמול אמר פרס לעריקאת: הדרך לפתרון קבע היא הצלחת ההתנתקות

מתקשה להשיג רגיעה: יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ייפגש היום (שבת) עם נציגי הפלגים הפלסטינים ברצועה ויתבע מהם לאכוף את הפסקת האש, עליה הכריזו הצדדים בפסגת שארם, ולעצור מייד את ירי פצצות המרגמה.

 

אתמול נועד אבו מאזן עם המשלחת ביטחונית מצרית, שסיירה בגדה המערבית וברצועה. בפגישה, שעסקה בהתדרדרות הביטחונית האחרונה, השתתפו גם מפקדי מנגנוני הביטחון הפלסטינים ברצועה.

 

במסגרת הנכונות להגביר את התיאום בין הצדדים תיערך היום גם פגישה בין שר הביטחון, שאול מופז, לבכיר הרשות הפלסטינית, מוחמד דחלאן.  תהא זו הפגישה השלישית במספר בין שני האישים.

 

דחלאן צפוי להציג למופז את התקדמות היערכות הפלסטינים נגד הטרור ומופז צפוי לדרוש מהפלסטינים להילחם בירי פצצות המרגמה לעבר יישובי גוש קטיף.

 

פרס לעריקאת: הדרך לפתרון קבע היא הצלחת ההתנתקות

  

אתמול נועד המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, עם השר לענייני משא ומתן ברשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, במלון "דיוויד אינטר-קונטיננטל" בתל אביב. השניים דנו בנושאים הקשורים לתיאום האזרחי והכלכלי של ההתנתקות.

 

בתום הפגישה אמר פרס: "הדרך הטובה ביותר להתקדמות לקראת הסדר קבע היא מאמץ משותף להצלחת ההתנתקות". לדבריו, "אם היא תצליח, יהיה מעבר טבעי להמשך יישום מפת הדרכים".  

 

בפגישה השתתפו גם גם השר חיים רמון וראש המועצה לביטחון לאומי, גיורא איילנד. כמו כן, בפגישה נקבעה מתכונת הדיונים הבאים הקשורים לתיאום ההתנתקות.

 

חברי פתח: במידת הצורך ניאבק בחמאס

 

מטח פצצות המרגמה לעבר יישובי גוש קטיף, לא עבר בלי תגובה מצד הרשות הפלסטינית. ביום חמישי כינס אבו מאזן את הוועד המרכזי של הפתח לישיבת חירום והדיח את צמרת המשטרה בעזה. 

 

בישיבה הושמעו אמירות קשות ביותר נגד החמאס, "שיזם הסלמה כדי לבחון את מידת הנחישות של הרשות ומנגנוניה". חברים בוועד המרכזי דרשו לנקוט יד קשה ביותר נגד החמאס, גם במחיר של עימות עם הארגון.

 

וגם ישראל, שמקפידה בימים אלה לשמור על איפוק, הודיעה כי לא תפקיר את תושבי גוש קטיף. ביום חמישי בערב נועד אלוף פיקוד הדרום, דן הראל, עם מפקד הביטחון הכללי ברצועה, מוסא ערפאת ודרש שהרשות תילחם בטרור הפצמ"רים.

  

במהלך הפגישה הבהיר האלוף לערפאת כי "צה"ל לא יפחית מדרישותיו לפיהן על הרשות הפלסטינית להילחם בטרור, וישראל לא תפקיר את תושבי גוש קטיף לירי פצצות מרגמה". אלוף הפיקוד דרש מהרשות לעמוד בכל ההתחייבויות הביטחוניות שקיבלה על עצמה, ולסכל כל ניסיון לפעילות טרור. הוא שמע מערפאת על התארגנות כוחות הביטחון והשינויים שנעשו בהם, כמו גם על נחישותם לסכל ירי פצצות מרגמה. 

 

בהכנת הידיעה השתתפו עלי ואקד, חנן גרינברג ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מתקשה להשיג רגיעה. אבו מאזן
צילום: איי פי
צילום: איי פי
ייפגשו בשלישית. מופז ודחלאן
צילום: איי פי
צילום: יותם פרום
התנתקות תביא להסדר קבע. פרס
צילום: יותם פרום
מומלצים