שתף קטע נבחר

יהודים ונוצרים בארה"ב: לבטל אזהרת הנסיעה לישראל

הארגונים היהודיים, יחד עם ראשי הקהילה האוונגליסטית, פתחו במבצע שמטרתו לשכנע את ממשל בוש להסיר את האזהרה הקוראת לאזרחים אמריקנים שלא לבקר בישראל. האמצעי: מכתב עליו יחתמו נציגים נוצרים ויהודים כאחד

ראשי הנוצרים האוונגליסטים בארצות הברית וראשי ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים, פתחו במבצע משותף של החתמת אישים נוצרים ויהודים על מכתב הדורש מממשל בוש לבטל את האזהרה לאזרחים אמריקנים מפני ביקור בישראל.

 

שר התיירות, אברהם הירשזון, וקונסול ישראל בלוס אנג'לס, אהוד דנוך, נפגשו אתמול (יום א') עם מנהיגים אוונגליסטים בכינוס השנתי של תחנות הרדיו והטלוויזיה הנוצריות בארה"ב, שנערך באנהיים, קליפורניה.השניים דנו עם הנציגים הנוצרים כיצד ניתן להגביר את התיירות הנוצרית לישראל, וראשי האוונגליסטים דיווחו על כוונתם להגביר את סיורי הצליינות במדינה.

 

לאורך שנות האינתיפאדה הזהירה מחלקת המדינה האמריקנית את אזרחיה מספר פעמים שלא לנסוע לישראל, מפאת חשש לחייהם. למרות בקשותיה הנמרצות של ישראל והפגיעה הקשה בענף התיירות, המשיך ממשל בו להזהיר את אזרחיו מפני ביקור בארץ הקודש.

 

הודעת העדכון האחרונה, שפורסמה ב-26 בנובמבר, קובעת

 כי "מטרת האזהרה הנוכחית היא לעדכן את המידע על האיומים הקיימים על חיי אזרחים אמריקנים בישראל, בגדה המערבית וברצועת עזה".

 

למרות מותו של יושב ראש הרשות לשעבר, יאסר ערפאת, האזהרות נמשכות. באותה אזהרה אחרונה נכתב כי "מחלקת המדינה ממשיכה להתריע בפני אזרחים אמריקנים לעזוב מיד את רצועת עזה ולהימנע מלבקר בה, בישראל ובגדה המערבית, זאת בשל דאגות לבטחונם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פרייקט תגלית
בני נוער יהודים בכותל. לא רוצים אזהרה
צילום: פרייקט תגלית
צילום: אלכס קולומויסקי
לא צריך אזהרות. הירשזון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים