שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ה"דיל": פינוי עזה - וגדר בגוש עציון

  מחר צפויה הכנסת לאשר את חוק פינוי-פיצוי, וביום ראשון יתבקשו השרים לאשר סופית את פינוי היישובים. בניסיון להמתיק את הגלולה, ייתכן ששרון יעלה גם את תוואי הגדר בדרום הר חברון ובגוש עציון. הבוקר נפגשו ראשי הגוש עם שר השיכון, כדי לקדם את הקמת היישוב גבעות. עד 5,000 משפחות אמורות להיקלט במקום. וושינגטון לא תאהב את זה

  הליכי החקיקה של תוכנית ההתנתקות נכנסים ליישורת האחרונה: אחר הצהריים (יום ג') ייפתח במליאת הכנסת הדיון המרתוני, לקראת ההצבעות מחר בקריאה שנייה ושלישית על חוק פינוי-פיצוי.    

   

  ביום ראשון תתכנס הממשלה כדי לאשר את תוכנית ההתנתקות, הפעם - ללא הסייג לפיו "אין בהחלטה זו משום אישור לפינוי יישובים". בסביבת שרון אומרים כי אישור התוכנית בממשלה, גם אם השרים נתניהו, לבנת ושלום יתנגדו, משמעותו - התחלתה הרשמית של הנסיגה מעזה ומצפון השומרון. אז גם יישלחו למתנחלים מכתבים, המבהירים להם מהו גובה הפיצוי לו הם זכאים.

   

  בניסיון להמתיק את גלולת הפינוי, צפוי ראש הממשלה להגיש לאישור השרים גם את תוואי הגדר בגוש עציון ובדרום הר חברון.  

   

  ייתכן שבישיבה יוצג גם התוואי החדש במקומות בהם הורה בג"ץ לעצור את הבנייה, בגלל הפגיעה באוכלוסייה הפלסטינית. במקומות בהם כבר נבנתה הגדר ופורקה, אין צורך באישור הממשלה לבנייתה מחדש.

   

  ראשי גוש עציון, שעתידים אולי לקבל סוף סוף את מבוקשם בנושא הגדר, נפגשו הבוקר עם שר השיכון, יצחק (בוז'י) הרצוג, בניסיון לקדם הקמת יישוב חדש - גבעות שמו. הוא הקשיב, אך לא התחייב לדבר.  

   

  עד 5,000 משפחות אמורות להתגורר במקום. ראש המועצה, שאול גולדשטיין, הביע תקווה שהשר, "שההתיישבות בגוש הייתה יקרה ללבו", יירתם למהלך. ואולם, בנייה נרחבת בגוש עציון בעיתוי הנוכחי עלולה לסבך את ישראל ולעורר ביקורת בוושינגטון - זאת על אף שמדובר באחד מ"גושי ההתיישבות".    

   

  בפגישה תקפו ראשי המתנחלים בחריפות את ראש הממשלה שרון ואת ממלא מקומו, השר אהוד אולמרט, אותו כינה פנחס ולרשטיין "מנוול". הם גם רמזו כי חלק ממכתבי ההסתה שהציג שרון בתקופה האחרונה מזוייפים. 

   

  המשימה הבאה של ראש הממשלה, לאחר אישור הפיצויים בכנסת והפינוי בממשלה, תהיה העברת תקציב המדינה. לפי שעה, מורדי הליכוד עדיין עושים קולות של התנגדות, אבל יש שם גם בקיעים. ח"כ חיים כץ, למשל, שהוביל בקריאה הראשונה על התקציב מהלך לתמיכה בו, אמר אתמול ל-ynet כי לפי שעה הוא מתנגד, אולם "אם יסכימו לסגור איתי על שלושה ארבעה

  דברים, שהם לא עניין של כסף - אתמוך".


  פורסם לראשונה 15/02/2005 09:12

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  רגע האמת. שרון
  צילום: איי אף פי
  צילום: זום 77
  יישוב חדש. גולדשטיין
  צילום: זום 77
  צילום: מיכאל קרמר
  לא התחייב. הרצוג
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: גיל יוחנן
  גדר בעציון?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים