שתף קטע נבחר

הבטן של ליז ההרה תהיה מודעת פרסומת

ליז תומסון, ניו-זילנדית שצפויה ללדת במרס, "השכירה" את הבטן התופחת שלה לחברה מסחרית, ועד הלידה תלבש כל הזמן חולצה עם סיסמת פרסומת מתחכמת. לעומתה אליסה הארפ האמריקנית נכנסה לעימות משפטי בגלל אותה סיבה בדיוק

בעסקים לפעמים צריך תחושת בטן: הניו-זילנדי ג'ררד סימונס וארוסתו ההרה ליז תומסון שמו לב שאנשים נוהגים לעצור אותם ברחוב או במרכול ולהתעניין מתי צפויה הלידה. הבטן התופחת של ליז היתה אטרקציה. אז החליטו בני הזוג לנצל את ההיריון כדי להרוויח קצת כסף.

 

הם פירסמו מכרז באינטרנט ובו הציעו את הבטן של ליז כשטח פירסום למרבה במחיר. עד מהרה נמצא המפרסם הנלהב: בעל חברה מאוקלנד שתמורת 255 דולר ניו זילנדי (כ-180 דולר אמריקני) רכש לעצמו מה שהוא עצמו הגדיר "מציאה".

 

עד 18 במרס, תאריך הלידה הצפויה, תלבש ליז חולצה ועליה הכתובת: "הדוור תמיד מוסר את החבילה" (The mailman always delivers). "זהו ממש מחיר מציאה עבור פירסום יום-יומי עד מרס", אמר איש העסקים לורנס רוקט.

 

עד שנמצא המפרסם הראוי, קיבלו בני הזוג הצעות שונות ומגוונות. אחת מהן הייתה של בעל מלונית, שרצה שעל החולצה שהתחייבה ליז ללבוש יהיה כתוב: "הגעתי למצב הזה במלון אול אלפי".

 

ליז סיפרה לעיתון "ניו-זילנד הראלד" שקיבלה תגובות חיוביות על היוזמה, לצד ביקורת של אנשים שטענו שהיא מנצלת את ההריון לרעה. "כמה אנשים אמרו לי שאני מנצלת את התינוק, אבל הכסף שנרוויח ממילא ישמש אותנו כדי לרכוש לו כל מיני פינוקים כשהוא יבוא".

 

בינתיים קיבלה היוזמה החדשנית התעניינות רבה וליז סיפרה שהיא שוקלת להפוך את הרעיון המקורי לתוכנית עסקית מסודרת עבור אמהות שירצו בכך.

 

בארה"ב הפכה אותה היוזמה לבעיה משפטית

 

ובינתיים בעיירה קטנה בג'ורג'יה שבארצות הברית, הפכה יוזמה דומה לתסבוכת משפטית. אליסה הארפ הציעה גם היא באתר eBay באינטרנט את בטנה כשטח פרסום למרבה במחיר. הזוכה הייתה חברה בשם "סאן-פוקר.קום".

 

"הם אכן שיגרו את ההצעה הגבוהה ביותר, אבל אחרי שהמכרז הסתיים, החלטתי לבחור בהצעה אחרת, של קזינו 'גולדן פאלאס'", סיפרה הארפ.

 

"סאן-פוקר" טענו שחוקי המכרז מחייבים את הארפ להעניק להם את ה"סחורה" - שטח הפירסום המובטח. כשהארפ נותרה בסירובה - הם פנו לבית המשפט. הארפ מתעקשת שהבחירה היתה תמיד בידה. "גם כשאתה מוכר חולצה במכרז, תמיד אתה יכול להחליט למי לתת אותה", טענה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי גל
פרי בטן (אילוסטרציה)
צילום: איתי גל
מומלצים