שתף קטע נבחר

השגריר "מחלטר" כראש סניף הליכוד באשקלון

"ידיעות אחרונות": שגריר ישראל בגרוזיה, שבתאי צור, מסרב להתפטר מחברותו במועצת העיר אשקלון ומראשות סניף הליכוד בעיר. זאת למרות שחוק שירות המדינה קובע: אדם שהפך לעובד מדינה חייב להתפטר מייד מחברותו במפלגה. מקורביו: הוא ימשיך להגיע אחת לשלושה חודשים לעיר - המינימום הנדרש לשמור על חברות במועצה. צור: אני פועל לפי נוהל תקין

"חלטורה" של השגריר? למדינת ישראל יש כבר חודש שגריר חדש בגרוזיה, שבתאי צור, אלא שלצור אין חוזה העסקה כעובד מדינה. הוא אף מסרב להתפטר מחברותו במועצת עיריית אשקלון, מחברותו במרכז הליכוד ומראשות סניף הליכוד באשקלון. כך פורסם היום (ה') ב"ידיעות אחרונות".

 

צור, לשעבר ראש עיריית אשקלון, נחשב מקורב למשפחת שרון. שר החוץ, סילבן שלום, החליט למנות את צור לתפקיד שגריר ישראל בטיביליסי, במסגרת מכסת המינויים הפוליטיים העומדים לרשותו.

 

לפני חודש יצא לטיביליסי וב-1 בפברואר הגיש את כתב האמנתו לנשיא סאאקאשווילי. בכל התקופה הזו הוא מכהן במקביל כראש סניף הליכוד באשקלון, כחבר מועצת העירייה וכחבר מרכז הליכוד. כל זאת בניגוד לחוק שירות המדינה (סיוג פעילות מפלגתית), הקובע שכל אדם שהתקבל כעובד מדינה חייב להתפטר מיידית מחברותו במפלגה.

 

צור מסרב להתפטר מחברותו במועצת העיר. מקורביו אף אמרו כי ימשיך להגיע אחת לשלושה חודשים לעיר – המינימום הנדרש לשמור על חברות במועצה. משרד הפנים הורה לראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, לפטר את צור מחברותו במועצרה, אך הדבר לא נעשה.

 

עוד נודע כי צור יצא לגרוזיה בלי שחתם על חוזה העסקה. נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, אמר אמש ל"ידיעות אחרונות" כי הנציבות הודיעה למשרד החוץ כי לא ייחתם איתו חוזה לפני שיעמוד בדרישות החוק ויתפטר מהגופים המפלגתיים שהוא חבר בהם. הולנדר: "הופתעתי מאוד לשמוע ששגריר נשלח לכהן בחו"ל בלי שנחתם איתו חוזה העסקה. לראשונה בתולדות המדינה מכהן שגריר במדינה זרה כשהוא בכלל לא עובד מדינה, כמתחייב בחוק".

 

גורמים בנציבות מסרו כי אם השגריר לא יעמוד בדרישות החוק, תדרוש הנציבות ממשרד החוץ את החזרתו המיידית לארץ.

 

השגריר צור סירב אמש להתייחס לדברים. כל מה שאמר היה: "אני תמיד פעלתי ותמיד אפעל לפי הנהלים והקריטריונים המקובלים במסגרת משרד החוץ, לפי נוהל תקין במדינת ישראל".

 

ממשרד החוץ נמסר אמש בתגובה כי השגריר צור התחייב בתחילת חודש מארס להגיע לארץ כדי להתפטר ממרכז הליכוד ולחתום על חוזה העסקה. לגבי חברותו במועצת העיר – "יש חילוקי דעות בין המשפטנים אם הוא חייב להתפטר או לא. הנושא נבדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
צור. "ימשיך להגיע לעיר"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים