שתף קטע נבחר

קצין שנעצר בהפגנת הימין: "באתי לעשות קניות"

המשטרה עצרה אמש בהפגנת המתנחלים בצומת גלילות 14 חשודים, ביניהם סגן יואל נוימן מההתנחלות יצהר. לטענת המשטרה, נוימן הוריד ממכוניתו צמיגים כדי שיבעירו אותם בצומת. נוימן טען: "רק באתי לעשות קניות ברב מכר". שופטת החליטה לשחררו בערבות ולאסור עליו להתקרב להרצליה ל-3 שבועות

קצין בין מפגיני הימין שנעצרו: בהפגנות המתנחלים בצומת גלילות אמש (ד') נעצרו 14 חשודים, מהם תשעה מבוגרים וחמישה נערים. בין המבוגרים היה גם סגן יואל נוימן, מההתנחלות יצהר שבשומרון הנמצא בשירות מילואים פעיל בימין אלה בחטמ"ר בנימין. המשטרה טענה היום בבית המשפט שסגן נוימן הוריד מרכבו צמיגים כדי שיבעירו אותם בצומת. שופטת בית משפט השלום בתל אביב שיחררה אותו וכמה חשודים נוספים בתנאים מגבילים.

 

בדיון בהארכת המעצר בבית המשפט היום אמר רס"מ צדוק דולב כי "מדובר באנשים שהתנהגו התנהגות פרועה בהרצליה, בצומת גלילות, תוך כדי הבערת צמיגים וחסימת צמתים". לדבריו, בחקירתם במשטרה סירבו החשודים לדבר "מכיוון שטענו כי מדובר בחקירה פוליטית והם לא מוכנים לשתף פעולה איתה".

 

פרקליטם של החשודים, עו"ד עדי קידר, אמר כי הוא מבקש שבית המשפט יבדוק קיומה של תשתית ראייתית נגד כל אחד מהחשודים, מכיוון שהם מכחישים שהבעירו צמיגים.

 

נוימן עצמו טען היום בשיחה עם ynet כי "המשטרה טוענת שהבאתי צמיגים ואני לא יודע בכלל על מה הם מדברים. חניתי עם רכבי בחניון רב מכר בצומת גלילות, לפתע עצר לצידי רכב יס"ם. השוטר הסתכל עליי ואמר לי 'אתה מעוכב לחקירה'. השוטר ראה את המדים שלי ואז שאל אותי 'אתה קצין?' והראיתי לו צו מילואים. אותו קצין שראה את צו המילואים שהיה בכתב יד אמר לי 'אתה סרבן ואתה שקרן'.

 

"אמרתי לו שזה לא יפה שהוא מעליב אותי, והצו מילואים שלי הינו בכתב יד מאחר וגייסו אותי בגיוס מהיר מכיוון שחיילי חטמ"ר בנימין הוחזרו ולא לקחו אותם למילואים. אני ממלא את מקומם בפעילות ביטחון שוטף".

 

 

השופטת, דורית רייך-שפירא, כתבה בהחלטתה כי מעיון בתיק החקירה היא אינה משוכנעת שיש ביסוס של ממש באשר לחשדות, "מאחר והחשודים אינם מודים בכלל שלקחו חלק אקטיבי בהתקהלות ודו"ח פעולה של המשטרה אינו מזהה אותם כמשתתפים". לכן, היא קבעה, ראוי לשחררם בתנאים קלים.

 

כל אחד מארבעת החשודים שהובאו הבוקר להארכת מעצר ישוחררו בערבות עצמית וצד ג' בסך 1,600 שקלים, עם הפקדת מזומנים בסך 250 שקלים. כמו כן נאסר עליהם להתקרב להרצליה במשך שלושה שבועות.

 

מאוחר יותר היום יגיעו חמישה חשודים נוספים לבית משפט השלום בתל אביב. בנוגע להם תבקש המשטרה להגיש טיוטת כתב אישום "מכיוון שהם השתתפו באורח פעיל בהפגנה ועל בגדיהם היה ריח של בנזין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
סגן נוימן בבית המשפט
צילום: אבי כהן
מומלצים