שתף קטע נבחר

"המערכת הציבורית צריכה לשפוט את רה"מ"

עורכת הדין מרים רוזנטל אומרת ל-ynet בעקבות החלטת מזוז להגיש כתב אישום נגד עמרי שרון ולסגור את התיק נגד רה"מ, כי "מדברי מזוז לומדים שלא הכל כשר בנוגע לשרון האב, אבל הדברים צריכים להילקח בחשבון במערכת הציבורית ולא במערכת המשפטית". בנוגע לעמרי היא אומרת: "העבירות חמורות. העונש על שבועת שקר הוא עד שבע שנות מאסר - אבל זו עבירה שקשה להוכיח"

"מהחלטת מזוז לומדים שלא הכל כשר בנוגע לשרון האב, אבל הדברים צריכים להילקח בחשבון במערכת הציבורית ולא במערכת המשפטית". כך אמרה היום (ה') ל-ynet עורכת הדין מרים רוזנטל, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב בעקבות החלטת היועץ המשפטי להגיש כתב אישום נגד עמרי שרון ולסגור את התיק נגד אביו בפרשת "חברות הקש".

 

לדברי רוזנטל, "עמרי שרון מואשם בעבירה של הפרת אמונים שהעונש עליה הוא שלוש שנות מאסר, ושבועת שקר שזו עבירה חמורה יותר והעונש עליה הוא עד שבע שנות מאסר. קשה להוכיח אותה, אבל כנראה שיש בידיהם עדויות". 

 

היא הוסיפה, "עומרי שרון מואשם גם במספר עבירות מכמה תחומים, הוא מואשם בעבירות מחוק המפלגות, שהעונש עליהן הוא קנס".

 

בנוגע למכלול העבירות היא אומרת: "יש כאן עניין של טוהר המידות. מצופה מחבר כנסת שיהיה איש תם וישר. נכון שהעבירות נעשו עוד לפני מינויו לחבר כנסת, אבל היום הוא מכהן בתפקיד והעבירות שהוא מואשם בהן אלו עבירות חמורות".

 

לדברי רוזנטל, השלב הבא הצפוי הוא ש"יאפשרו לעורך דינו הליך שימוע, וזה יקח זמן עד שישמיעו את טענותיהם, אחר כך יוחלט אם להשאיר את כתב האישום על כנו ואם עדיין יעמדו על דעתם, יצטרכו להסיר את חסינותו".

 

בנוגע לראש הממשלה קבע מזוז כי לא יוגש נגדו כתב אישום אולם ציין כי "ראוי היה ששרון יגלה יותר מעורבות בניהול קמפיין הבחירות שלו" וייתכן כי מעורבות כזו אף הייתה גורמת להתעוררות חשדו בפעילות הבלתי חוקית.

 

רוזנטל הוסיפה: "בנוגע לראש הממשלה אומרים בלשון משפטית: יש ראיות אך הן לא מספיקות להגשת כתב אישום. יועצים משפטיים קודמים היו מוציאים דו"חות ציבוריים. מזוז לא מוציא דו"חות אלא מתייחס רק לפן המשפטי הטהור. אין מספיק ראיות משפטיות להוכחת האשמה אבל הדברים ראויים להמשיך להיות נדונים. מבחינה משפטית התיק נסגר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
עמרי שרון. "עבירות חמורות"
צילום: תומריקו
צילום: איי אף פי
שרון. "לא הכל כשר"
צילום: איי אף פי
מומלצים