שתף קטע נבחר

תא"ל זכאי נפגש עם עמרי שרון בכנסת

חשיפה: מפקד אוגדת עזה הפורש, שנחשב עדיין קצין בשירות פעיל, התייצב בלשכת שרון הבן בכנסת. על הפרק: עתידו הפוליטי, והאפשרות שישולב בליכוד

חודשים ספורים לאחר פיצוץ "פרשת הפוליגרף" באוגדת עזה, תת-אלוף שמואל זכאי, שנאלץ להתפטר מהפיקוד על האוגדה, עושה צעדים ראשונים בפוליטיקה. ל-ynet נודע כי לפני כעשרה ימים הוא נועד עם בנו של ראש הממשלה, ח"כ עומרי שרון.

 

הקצין הבכיר, שנחשב עדיין בשירות פעיל, הגיע בשעות אחר הצהריים בלבוש אזרחי ללשכתו של ח"כ שרון בכנסת. השניים דנו בעתידו, לאחר השחרור מצה"ל.

 

בין שני האישים תיווך אדם שלישי, שתיאם את הפגישה. תא"ל זכאי התעניין באפשרויות להשתלבותו במפלגת הליכוד, אולם ככל הידוע, טרם חתם על טופס התפקדות לתנועה ואף לא הבטיח לעשות כן.

 

בלשכתו של ח"כ שרון סירבו להתייחס לידיעה. את תגובתו של תא"ל זכאי לא ניתן היה להשיג עד לשעת הפרסום.

 

שלשום, בעקבות הודעת היועץ המשפטי לממשלה בעניין הגשת כתב אישום חמור נגד ח"כ שרון, כינה אותו ראש מפלגת יחד, יוסי ביילין, "המנכ"ל של המדינה, שידו בכל".   

 

תזכורת: "סיכול ממוקד" לזכאי

 

בתחילת נובמבר הוכתה צמרת צה"ל בתדהמה, בעקבות הודעתו המפתיעה של תת-אלוף זכאי על פרישה מתפקידו כמפקד אוגדת עזה. זה קרה לאחר שנכשל בבדיקת פוליגרף, אשר בוצעה בפיקוד דרום בניסיון לגלות מי הדליף לתקשורת את דבר קיומם של חילוקי דעות בין הדרג המדיני לצבאי בנוגע להמשך מבצע "ימי תשובה".

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף משה יעלון, קיבל את ההתפטרות, אולם דחה את בקשתו של זכאי להישאר בינתיים בצבא או לצאת ללימודים - והורה לו לפשוט את מדיו. סוגייה זו עלתה כאחד ההסברים האפשריים למתיחות בין יעלון לשר הביטחון מופז, שהעריך מאוד את זכאי - והחליט השבוע כי כהונת הרמטכ"ל לא תוארך בשנה.

 

בסוף נובמבר נכנס תת-אלוף אביב כוכבי לנעליו של שמואל זכאי, כמפקד אוגדת עזה בעיתוי הרגיש של ערב הנסיגה. מקורביו של המפקד היוצא תקפו בחריפות את אלוף הפיקוד והרמטכ"ל, וטענו כי ביצעו בזכאי "סיכול ממוקד".   


פורסם לראשונה 18/02/2005 13:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
על אזרחי, אבל עדיין במדים. זכאי
צילום: אפי שריר
צילום: סבסטיאן שיינר
פגישה בלשכה. שרון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים