שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שרון לעיתון מצרי: "לי ולמובארק מטרה משותפת"

  בראיון ראשון מסוגו לעיתון ערבי, שיבח ראש הממשלה את נשיא מצרים על מעורבותו בתהליך השלום וסיפר על הקשר ההדוק שהם מקיימים מאז הפסגה. שרון ציין כי על אף נכונותה של ישראל לוויתורים, אין בכוונתה לוותר על ביטחונה ועל ירושלים

  "מובארק ואני, שנינו מנהיגים למודי מלחמות, המכירים את הסבל הנגרם מהן. משום כך מטרתנו המשותפת היא להשיג יציבות, ביטחון ושלום". כך אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, בראיון שהעניק הבוקר (שבת) לראשונה לעיתון ערבי.

   

  בראיון לעיתון "אל-אהרם" המצרי, ניצל ראש הממשלה את הבמה שהוענקה לו על-מנת להודות לנשיא מצרים, חוסני מובארק, על שאירח את פסגת שארם א-שייח. הוא הביע את הערכתו הגדולה למדיניותו של מובארק ולמעורבות המצרית בתהליך השלום. שרון ציין כי ישנם קשרים טובים ביניהם וסיפר כי הם משוחחים טלפונית ושומרים על תיאום רציף.

   

  ראש הממשלה הדגיש כי הוא מוכן לוויתורים כואבים תמורת שלום אמיתי, אך ציין כי ישראל לעולם לא תוותר על ביטחונה. "ירושלים היא בירתה הנצחית של ישראל, מזה 3007 שנים וששה חודשים, ואין בכוונתנו לוותר עליה", אמר שרון.  

   

  עוד הדגיש שרון את תמיכתו בהקמת מדינה פלסטינית במסגרת מפת הדרכים, אולם התנה זאת בצורך ברגיעה כוללת והפסקת ההסתה. בנוסף הביע שרון את תקוותו כי הפלסטינים ימלאו את התחייבויותיהם, במיוחד בכל הקשור לפירוק ארגוני הטרור, איסוף כלי הנשק וביצוע הרפורמות הביטחוניות.

   

  בהתייחס לציר פילדלפי אמר: "מצרים חייבת להמשיך לפעול נגד הברחת אמצעי הלחימה". הוא ציין כי כבר היום מצרים משקיעה בכך מאמץ רב יותר מאשר בעבר. "אם המצב יימשך ומצרים תשיג שליטה על הציר, ישראל תשקול להוציא את כוחותיה משם לאחר פינוי הרצועה".  

   

  שרון סירב לענות לשאלה האם הוא מוכן להקים מדינה פלסטינית בגבולות 1967, והדגיש כי תוכנית ההתנתקות אינה חלופה למפת הדרכים.

   

  בכל הקשור לנושא הפליטים, אמר שרון כי הפליטים הפלסטינים יוכלו לשוב לשטחי המדינה הפלסטינית ולא לשטחי ישראל.

   

  עוד הדגיש ראש הממשלה כי גדר ההפרדה איננה הגבול הסופי בין ישראל לפלסטינים, וכי גבול אמיתי ייקבע כאשר ישרור שקט באזור והצדדים יעברו ליישם את מפת הדרכים.

   

  כאמור, מדובר בראיון ראשון מסוגו בתקשורת הערבית, שבאופן מכוון או לא, הוענק דווקא לאותו עיתון בו רק לפני ימים אחדים התפרסמה ביקורת חריפה על ספרו של השר נתן שרנסקי; עיתון שנהג פעמים רבות בעבר אף להציג קריקטורות בעלות ניחוח אנטישמי נגד ישראל בכלל וראש ממשלתה בפרט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  התראיין. שרון
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  בקשר טלפוני. מובארק
  צילום: איי פי
  מומלצים