שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הסקר הענק: 64.4 אחוז תומכים בהתנתקות

  לעומתם, 35.6 אחוזים מתנגדים לה. כך עולה מסקר טלפוני מיוחד שערכה תנועת "קשת ישראל" בשבוע האחרון בקרב מדגם מייצג של מאה אלף ישראלים. "תוצאות המשאל מאששות את מה שכל ילד בישראל יודע", הוסיף היוזם, שלמה גלבוע

  אז מה העם רוצה? 64.4 אחוזים מאזרחי מדינת ישראל תומכים בתוכנית ההתנתקות לעומת 35.6 אחוזים שמתנגדים לה, כך עולה מסקר טלפוני שערכה תנועת "קשת ישראל" בקרב כמאה אלף נשאלים במהלך השבוע האחרון.

   

  הסקר, עליו דווח לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר, הוא יוזמה של חבר מועצת עיריית חיפה שלמה גלבוע, שרצה שהממשלה תעסוק בדברים החשובים כדבריו, "במקום שראש הממשלה יתעסק עם סוגיית משאל-העם".

   

  "העיסוק בשאלת משאל העם מסיט את תשומת הלב העקרונית לשאלה החשובה באמת - האם טוב לה למדינת ישראל לצאת מעזה ולשרטט מיזמתה את הגבולות הביטחוניים שלה", כתב גלבוע בהודעה שפורסמה לצד נתוני הסקר.

   

  "מי שמבקש לקיים משאל עם מערער הלכה למעשה על ריבונות הכנסת, שקיבלה ברוב גדול את הודעתו המדינית של ראש הממשלה על תכנית ההתנתקות, ועל הרוב הגדול שהושג ביום רביעי בכנסת בהצבעה על חוק 'פינוי פיצוי'. תוצאות המשאל מאששות את מה שכל ילד בישראל יודע", הוסיף גלבוע.

   

  מהנתונים עולה כי לאורך השבוע שבו בוצע הסקר עלתה והתחזק מספרם של אלה שהביעו תמיכה בתוכנית ההתנתקות לעומת אלה שהתנגדו לה. שיעור התמיכה עלה בהדרגה מ-61 ל-64 אחוזים ולעומת זאת שיעור המתנגדים ירד מ-38 ל-35 אחוזים. ביום ראשון נרשמו נתוני השיא עם 67.9 אחוזי תמיכה בהתנתקות לעומת 32.1 אחוזים שהתנגדו.

   

  את הסקר ערך גלבוע מיום שני שעבר באמצעות מערכת אוטומטית שטילפנה לנשאלים. כשהם הרימו את השפופרת הם נשאלו האם הם בעד או נגד תוכנית ההתנתקות והתבקשו להשיב באמצעות לחצני החיוג. המשתתפים נבחרו באופן ממוחשב מתוך מיליוני מספרי טלפון פרטיים בכל רחבי הארץ והיו מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. המערכת חייגה לכל נשאל פעם אחת בלבד כדי למנוע "הצבעות כפולות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לע"מ
  שיעור התומכים בהתנתקות עלה. אריאל שרון (ארכיון)
  צילום: לע"מ
  צילום: לע"מ
  שרון חותם אמש על צווי ההתנתקות
  צילום: לע"מ
  מומלצים