שתף קטע נבחר

חשד: שלחה מכתבי הטרדה במשך 14 שנה

המשטרה עצרה תושבת בת ים, בת 54, שעל פי החשד שלחה עשרות אלפי מכתבים לשרים, ח"כים, רופאים ואישי ציבור, בהם שטחה את תלונותיה. היא הודתה במיוחס לה. סגן מפקד יחידת ההונאה במחוז מרכז: המכתבים גרמו לטרדה מיותרת

אחרי שנים ארוכות של הטרדות אינסופיות יכולים סוף סוף הרמטכ"ל, שר האוצר, מפכ"ל המשטרה ובכירים נוספים במערכת הציבורית - לפתוח את תיבת הדואר שלהם בבטחה.

 

הסיבה: יחידת ההונאה של מחוז מרכז עצרה אמש (יום ב') את תושבת בת-ים (54), שעל פי החשד שלחה במשך 14 שנה עשרות אלפי מכתבים אנונימיים כמעט לכל בעלי התפקידים הבכירים במדינה, מכתבים בהם שטחה את תלונותיה והצעות הייעול שלה.

 

האשה הודתה במעשים המיוחסים לה ושוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים. 

 

בחודשים האחרונים עלה מינון המכתבים, וכך גם ריבוי התלונות בתחנות המשטרה ברחבי הארץ. בעקבות כך הוטלה על יחידת ההונאה של מחוז מרכז המשימה לאתר את אותו כותב אנונימי.

 

במהלך איסוף המידע פנו חוקרי היחידה למקבלי המכתבים, במטרה לאסוף כמה שיותר מהם. בידי החוקרים הצטברה כמות עצומה של מכתבים שבהם כתבה האלמונית לראשי ממשלה, שרים, רופאים בכירים וראשי רשויות. אחד המכותבים שזכה לדברי דואר רבים היה גם יאיר לפיד.

 

חוקרי יחידת ההונאה קראו את כל המכתבים שהשיגו, כדי לחלץ מהם כמה שיותר פרטים על האישה. מבניית הפרופיל שהרכיבו, התברר כי היא עלתה ארצה מפולין ומתגוררת באזור בת-ים. החוקרים גם העריכו כי מדובר באישה המתגוררת לבד, שכן כמות המכתבים שהנפיקה העידה על כך שאין לה עם מי לדבר ולכן היא כותבת.

 

פרטים מזהים שהביאו למעצר האישה התקבלו השבוע: במכתב ששלחה ציינה הכותבת, כי אמה נפטרה לפני שלוש שנים. חוקרי היחידה מיהרו ליד ושם, וניסו לאתר אישה שעלתה לארץ מפולין ונפטרה. כך הגיעו אל הבת החשודה.

 

מיד עם הגעת השוטרים הודתה האשה במעשים המיוחסים לה, ואף ציינה כי עשתה זאת במשך 14 שנה, בהן הספיקה לשלוח עשרות אלפי מכתבים. בביתה נמצאו מכתבים נוספים שהיו מיועדים למשלוח. 

 

"מדובר בהטרדה לשמה", הסביר סגן מפקד יחידת ההונאה במחוז מרכז פקד יורם סלקמן. "מכתבים שמיועדים לשרים ולראשי ממשלות, במיוחד כשהם מגיעים אנונימית, עוברים בדיקה קפדנית של אנשי ביטחון ואין צורך להסביר איזה עומס מיותר זה גורם למערכת. בחלק מהמכתבים היו גם איומים מרומזים, והדבר גרם לטירחה מיותרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי, גלעד קוולרצ'יק
עשרות אלפי מכתבים (אילוסטרציה)
צילום: אביגיל עוזי, גלעד קוולרצ'יק
לפיד. בין המכותבים (ארכיון)
מומלצים