שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הממשל האמריקני בוחן את תוואי הגדר המתוקן

  בתדרוך לכתבים הגיב דובר מחלקת המדינה לראשונה על אישור התוואי המתוקן בממשלה ואמר כי ארה"ב בוחנת את השלכותיו. "המדיניות העקרונית לא השתנתה. זו בעיה הקשורה לקביעה מראש של גבולות הקבע", אמר

  הממשל האמריקני בוחן את תוואי הגדר המתוקן ואת השלכותיו האפשריות על הגבול העתידי של ישראל והפלסטינים. "אנחנו בוחנים את התוואי המוצע", אמר הלילה (יום ד') דובר מחלקת המדינה.

   

  הדובר, ריצ'ארד באוצ'ר, הגיב לראשונה על החלטת הממשלה לאשר את תוואי הגדר המתוקן. "המדיניות העקרונית שלנו לגבי הגדר לא השתנתה. זוהי בעיה בכל הקשור לקביעה מראש של גבולות הקבע, להחרמת רכוש פלסטיני או אכיפת קשיים נוספים על העם הפלסטיני. אנחנו נבצע ניתוח של ההחלטה ונראה באיזו מידה היא יוצרת קשיים מהסוג הזה".

   

  בינתיים ממשיכה וושינגטון להפעיל לחץ על סוריה להסיג את כוחותיה מלבנון. מחלקת המדינה הודיעה כי לביירות עומד לצאת סגן עוזר מזכירת המדינה למזרח התיכון, דיוויד סטרפילד, שהיה בעבר שגריר ארה"ב בלבנון והוא מצוי בנבכי הפוליטיקה הפנימית שם.

   

  מסיבות ביטחוניות, האמריקנים אינם נוהגים לציין את מועד בואו של סטרפילד ואת לוח הפגישות המתוכנן שלו.

   

  דובר מחלקת המדינה דחה בביטול את הודעת מזכיר הליגה הערבית, עמרו מוסה, לפיה נשיא סוריה, בשאר אסד, מתכנן לבצע בקרוב מהלכים לקראת נסיגה. מוסא, אמר את הדברים בתום פגישה עם הנשיא אסד, אולם באוצ'ר ציין: "יש סטנדרד ברור לנסיגה על פי החלטת מועצת הבטחון 1559. אנחנו מצפים מסוריה לעמוד בסטנדרד הזה, שפירושו נסיגה מיידית, או בהקדם האפשרי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  רייס. בוחנים את התוואי
  צילום: רויטרס
  הגדר. העמדה העקרונית לא השתנתה
  צילום: חנה קלדרון
  מומלצים