שתף קטע נבחר

מנכ"ל חברת נמל אשדוד: שוקי סגיס

סגיס, ששימש עד כה במנהלה של חברת אלקטרוניקה, זכה במכרז לבחירת מנכ"ל החברה, שתבצע את עבודת הנמל השוטפת

שלב נוסף ברפורמה בנמלים הגיע לסיומו: רשות החברות הממשלתיות ודירקטוריון נמל אשדוד סיימו את המכרז שהכינה לבחירת מנכ"ל חברת נמל אשדוד (חנ"א), ובחרו בשוקי סגיס למנכ"ל החדש של החברה. 

 

במסגרת הרפורמה בנמלי הים, הפך נמל אשדוד לחברה, ודירקטוריון נמל חברת אשדוד ביצע מכרז כדי לבחור לחברה מנכ"ל, שינהל את עבודת הנמל השוטפת. הדירקטוריון בחר בסגיס לתפקיד.

 

את המינוי עדיין צריכים לאשר שרי האוצר והתחבורה וכן ועדת רביבי.

 

סגיס (45), שימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברת האלקטרוניקה USR. לפני כן שימש במספר תפקידים בכירים במגזר העסקי במסגרת קבוצת רד בינת וחברת סאיטקס.

 

רואת החשבון איריס שטרק תעמוד בראש דירקטוריון החחברה החדשה. שטרק (43), שימשה עד כה כשותפה במשרד רו"ח שטרק את שטרק, וכדירקטורית בבנק הבינלאומי הראשון, בבזק, בחברת מ.י. נכסים המנהלת את הפרטת בנק דיסקונט, ובחברות ציבוריות נוספות. שטרק מכהנת גם כסגנית נשיא לשכת רואי החשבון בישראל.

 

במקביל למנכ"ל החברה, יעסיק משרד התחבורה גם מנהל לנמל אשדוד, שישמש כרגולטור של עבודת הנמל. משרד התחבורה בחר אתמול לתפקיד את שאול רותם, ששימש כמנהל נמל אשדוד ברשות הנמלים. גורמים בעולם הספנות הביעו זעם על כך שבעקבות הרפורמה, יועסקו במקום מנכ"ל אחד, שעלות שכרו הגיעה לעשרות אלפי שקלים בחודש, יועסקו שני מנכ"לים בעלות דומה לכל חברה.

 

בחיפה מתקיים הליך דומה, אך משרד התחבורה עדיין לא בחר מנהל לנמל חיפה. התנועה לאיכות השלטון פנתה לאחרונה ליו"ר ועדת רביבי למינויים, השופט בדימוס יצחק רביבי, בבקשה שלא לאשר את מועמדותו של מנהל נמל חיפה הנוכחי, מנדי זלצמן, לתפקיד.

 

הרפורמה בנמלים נכנסה לתוקפה ביום חמישי שעבר. בעקבותיה קמו ארבע חברות: חברת נמל חיפה (חנ"ח) חברת נמל אשדוד (חנ"א), חברת נמל אילת (שתיקרא בפי עובדי הנמלים חנ"א ב'), וחברת הנכסים של הנמלים, שתיקרא חברת נמלי ישראל (חנ"י).

 

לקראת כניסת הרפורמה לתוקף, התקיים בחודשיים האחרונים מו"מ אינטנסיבי בין פקידי משרד האוצר ובכירי ההסתדרות ורשות הנמלים במטרה לעגן את הרפורמה בהסכם עבודה חדש ולמנוע סכסוך עבודה והשבתה נוספת של הנמלים. הכוונה הייתה לחתום על ההסכם כבר בשבוע שעבר. ואולם, הדיונים המרתונים על פרטי הפרטים הטכניים של הנוסח הסופי של ההסכם עדיין נמשכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
נמל אשדוד: יש מנהל ויש מנכ"ל
צילום: גדי קבלו
מומלצים