שתף קטע נבחר

גנדל האוסטרלית רוכשת 38% מחברת פלסטרו

המדובר בהשקעתה הראשונה בישראל של קבוצת גנדל, שנמצאת בבעלות איל ההון היהודי אוסטרלי ג'ון גנדל. גנדל תשקיע 62.5 מיליון שקל בחברת האחזקות של קיבוץ גבת, המחזיקה בפלסטרו

קבוצת גנדל האוסטרלית תשקיע 62.5 מיליון שקל בחברת האחזקות של קיבוץ גבת, המחזיקה בחברת פלסטרו, יצרנית ומשווקת מערכות השקייה ברחבי העולם. בעקבות ההשקעה תחזיק גנדל בשירשור בכ-38% מהון המניות של פלסטרו.

 

יו"ר פלסטרו, יוסי חברון, אמר כי "ההשקעה של קבוצת גנדל תשמש אותנו לחיזוק מבנה ההון של קבוצת פלסטרו, כהיערכות לקראת צמיחה משמעותית בשווקים השונים. גיוסם של משקיעים פיננסים מהותיים, כקבוצת גנדל, יסייע בהגשמת אסטרטגיית ההתרחבות המשמעותית של הקבוצה."

 

חברון הוסיף כי "שוק ההשקייה נמצא כיום בתהליך צמיחה מואץ, והנהלת החברה נערכת לצמיחה המהירה בשוק העולמי. במהלך השנה האחרונה גייסה קבוצת פלסטרו 210 מיליון שקל, מתוכם כ- 100 מיליון שקל בהון מניות, אשר נועדו למטרת צמיחה והתרחבות בשווקים ברחבי העולם".

 

המדובר בהשקעתה הראשונה בישראל של קבוצת גנדל, שנמצאת בבעלות איל ההון היהודי אוסטרלי ג'ון גנדל. עד כה היה גנדל מעורב בישראל באמצעות פילנתרופיה לגופים שונים, ביניהם מוזיאון יד ושם ופרויקט "מחשב לכל ילד". לאור החלטתו להרחיב את עסקיו גם לישראל, מינה גנדל את אורי יוגב, מי שהיה הממונה על התקציבים במשרד האוצר עד לפני כשנה, למנהל קבוצת גנדל בארץ.

 

קבוצת גנדל מנהלת נכסים שונים בהיקף של למעלה מ-7 מיליארד דולר בשנה, והיא מקבוצות ההשקעה הפרטיות המובילות באוסטרליה. הקבוצה מתכוונת להרחיב השקעותיה לעסקים נוספים בישראל ונודע כי אחד מתחומי הפעילות וההתמחות של הקבוצה בארץ יהיה עסקים בתחום המים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חתימת ההסכם היום. מימין יוסי חברון , יו"ר פלסטרו, אורי יוגב וזיו מלכין, מנכ"ל פל
מומלצים