שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הקונגרס: נסייע לרשות רק אם תאבק בטרור

  מנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים, טום דלאי, דורש להתנות הסיוע שהבטיח בוש לפלסטינים בכך שהם יפעלו נגד הטרור "גם במעשים". דוברו של דלאי אמר ל-ynet: "רק אם הם יעמדו בתנאי, הם יקבלו כסף לפרויקטים ולא מזומנים"

  התנגדות בקונגרס האמריקני לסיוע כספי לפלסטינים כפי שהציע הנשיא ג'ורג' בוש. בלשכת מנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים, טום דלאי, אמרו היום (ה') ל-ynet שדלאי מציג תנאים לאישור הסיוע לפלסטינים, ביניהם - פעולה להפסקת הטרור נגד ישראל לא רק בדיבורים אלא גם במעשים. רק לאחר מילוי התנאי הזה, מוכן דלאי לדון בסיוע לפלסטינים למימון פרויקטים, לא בהעברת כסף לרשות, העלול להיות מנוצל נגד ישראל.

   

  "הרשות חיייבת להיות מחוייבת לגנות את הטרור, לפעול ולא רק לדבר. אם הם יעמדו בתנאי הראשון, הם יקבלו כסף לפרויקטים ולא מזומנים", אמר דוברו של דלאי, דן אלן.

   

  הממשל מבקש לאשר את הסיוע לפלסטינים בסך 200 מיליון דולר, בתוך תקציב מיוחד של 80 מיליארד דולר המיועד למלחמה בעיראק, באפגניסטן ונגד הטרור בעולם.

   

  אבל דלאי מבקש להפריד בין הסיוע לפלסטינים לבין התקציב המיוחד למימון המלחמה, כדי שהקונגרס יוכל לפקח על הפעילות הפלסטינית ולאשר כספים בכפוף לביצוע.

   

  ההתנגדות בתוך בית הנבחרים כוללת גם כמה נציגים יהודים ובהם מנהיג הדמוקרטים בוועדת החוץ של בית הנבחרים, טום לנטוס. חברי הקונרס מביעים ספק אם הרשות הפלסטינית תפעל בפועל לניטרול ארגוני המחבלים ורוצים להתנות את הסיוע שעליו התחייב הנשיא, בצעדים מעשיים של הפלסטינים.

   

  למנהיג הדמוקרטי לנטוס יש התניות נוספות. למשל הוא תובע שמדינות ערב, שהתחייבו לתת סיוע בסך 400 מיליון דולר לפלסטינים, קטר, כווית ואיחוד הנסיכויות, יעבירו לפלסטינים את הסכום המובטח, לפני שארה"ב תעשה זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  בוש. הסיוע יעוכב?
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  אבו מאזן. "לא רק דיבורים"
  צילום: איי פי
  מומלצים