שתף קטע נבחר

עלו ברשת: על משמר החינוך

האתר החדש של משמר החינוך, הסלולר המשגיח, המנדט במטבעות, זכויות הנכים, תמונות דיגיטליות גדולות, פירות אקזוטיים, מתי נמות, ברכות מדברות ועוד אתרים

פייבוריט: על משמר החינוך

 

האתר החדש של ארגון "משמר החינוך" עלה לאוויר. מדובר בתנועה אזרחית המורכבת מאנשי עסקים, נבחרי ציבור ואנשי חינוך - שהוקמה מתוך תפיסה שהחינוך הוא התשתית הלאומית העיקרית לקידומה של ישראל כמדינה דמוקרטית, במטרה לשפר ולפתח את מערכת החינוך הישראלית.

 

את הארגון הקימה עמותת החינוך הישראלי, שמפעילה גם רשת של גני ילדים. האתר מציג את הארגון ואת מטרותיו, הפעילויות שבהן הוא שותף והמקרים שבהם הוא מטפל, בעיקר כאלה הקשורים באלימות בבתי הספר.

 

החינו-חם באתר הוא שירות להודעות על בעיות במוסדות חינוך ודרישות לא מוצדקות לתשלומים, ופרויקט מעקב צמוד מאפשר לתלמידים לדווח באופן שוטף על מקרים של אלימות בתחומי בית הספר.

 

תינוקות: בייביסיטר סלולרי

 

באתר הזה גילינו מוצר חדש, שאולי יעניין הורים לתינוקות ופעוטות, על רקע סיפורי המטפלות המתעללות: המובי-קליק הוא בבסיסו טלפון סלולרי, שמתפקד גם כמערכת התראה ומעקב.

 

ניתן לחייג אל המכשיר מכל טלפון, ולהקשיב לנעשה בחדר הילדים. אם הילד התעורר, בכה, או ירד בשקט מהמיטה - המערכת שולחת התראת SMS או שיחת טלפון לאחד משלושה מספרים שנקבעו מראש. עיצובו של המוצר מאפשר לילדים להיות בקשר עם שלושה מספרי טלפון קבועים ללא צורך בחיוג, אלא בלחיצה על כפתור צבעוני בלבד.

 

נכים: ללא הגבלה

 

ארגון הגג של הנכים בישראל נרתם לחדש את המאבק על זכויות הנכים והמוגבלים בעקבות מה שמכונה באתר הרשמי של הארגון, "גזרות אכזריות על כלל ציבור הנכים". הארגון, המאגד את נכי צה"ל, נפגעי הטרור, נכים מתאונות דרכים ועבודה ומוגבלים מלידה, מבטיח הפעם לא לשתוק עד ביטול הגזרות כולן. 

 

פרט למאבק הציבורי, מהווה האתר של ארגון הגג מאגר גדול למידע על כל הארגונים ועמותות המוגבלים, ועל זכויותיהם מול הממסד וגופים פרטיים וצרכניים. הוא סוקר את מצב הנגישות לנכים ומציע מסלולי טיול ובילויים נגישים, מפרסם פעילויות של נכים ולמענם בכל הארץ, וגם גלריות של פריטי אמנות שהוכנו בידי נכים.

 

האתר משלב אלמנטים קהילתיים רבים, ומפעיל גם פורום איכותי ודינמי מאוד בתפוז, שאותו מנהלת האחות אתי אברהמי, שרותקה לכיסא גלגלים בגלל תאונת עבודה, וכיום היא מהפעילים הבולטים בתחום ברשת.

 

צילום: הגדילו, הדפיסו

 

פיק-פונג הוא שירות מקוון חדש, שמאפשר לכם להגדיל תמונות אישיות לגודל של פוסטר, או לרוחב של שני מטרים, ולקבלן מודפסות ואפילו ממוסגרות - בלי לקום מהכסא.

 

השירות האטרקטיבי הזה הוא בתשלום כמובן, אך מחירו סביר למדי ומתאים לסוג ההגדלה שבה מעוניינים. אם, למשל, תזמינו תמונה אישית מודפסת על בד קנבס מתוח על מסגרת עץ בגובה 110 ס"מ וברוחב 125 ס"מ - תשלמו 736 שקל. לעומת זאת, אם תזמינו פוסטר אישי בגובה 60 ס"מ וברוחב 40 ס"מ, מודפס על נייר צילום ומודבק על קאפה בעובי 10 מ"מ תשלמו רק 119 שקל.

 

תהליך ההזמנה פשוט: מעלים לאתר קובץ שצילמתם או סרקתם, בוחרים גודל, חומר ומסגרת, ממלאים פרטי אשראי ומקבלים את המוצר הביתה בתוך שבוע. 

 

מטבעות: כשבגרוש היה חור

 

רפאל דבח השקיע ארבע שנים בחקר השטרות שהונפקו בידי מועצת המטבע של פלשתינה (ארץ ישראל משנת 1927 ועד קום המדינה ב-1948).

 

תקצירים ממחקרו הוא מגיש באתר פרטי קטן, ובצדם גם את הרקע והתהליכים שקדמו להופעתו של המטבע הישראלי, וכן תמונות של השטרות שהיו נהוגים כאן לפני 60 ו-70 שנה, עם כרטיס מידע על כל אחד.

 

פירות: מברזיל באהבה

 

באתר החדש והיפה של חברה בשם אמזוניה אפשר ללמוד על סדרה של פירות אקזוטיים שמקורם באגן האמזונס בברזיל, ואותם ניתן כעת להשיג גם בחנויות טבע בארץ.

 

מפעיל האתר מספר כיצד החליט לנסות לעניין גם את השוק הישראלי בטעמים המיוחדים של פירות האמזונס במהלך מסע שעשה בברזיל. האתר מציג את הפירות - אסאי, גוארנה ואסרולה - מתאר את טעמיהם, את ערכם התזונתי, ואף מציע כמה מתכונים ביתיים להכנת מיצים, שייקים וקוקטיילים.

 

מבחן: סוף הדרך

 

הרשת שופעת מבחנים מקוונים לבדיקת יום מותכם האפשרי, אולם רובם מבוססים על כמה פרמטרים בסיסיים, ואינם משקללים מרכיבים עיקריים באורח החיים של ממלאי השאלון.

 

לעומתם, מבחן המוות הזה הוא שאלון ארוך ומפורט, המאפשר לגולש להזין נתונים רבים אודות ההיסטוריה הבריאותית שלו ושל בני משפחתו, מידע על הרגליו ואורח חייו, ובסופו מתקבלת הערכה באשר לתאריך ולסיבת המוות הצפויים לממלא השאלון. אף שאין להתייחס אל נתון זה ברצינות, עדיין יש בו כלי למיקוד על הסיכונים העיקריים והסיבות שישפיעו על תוחלת חיינו. אצלנו, למשל, ההיסטוריה המשפחתית הכריעה, ועל כן השאלון לא צופה לנו שיבה טובה (שלחה: נועה בן-שבת). 

 

קולנוע: קטעים מהסרטים

 

סינמה טוק, אתר ישראלי לחובבי קולנוע, מאפשר לגולשים שאוהבים קולנוע איכותי לפרסם ולקרוא ביקורות על סרטים מכל העולם. זהו אתר קהילתי מעוצב היטב, שכולל בינתיים רק ביקורות בודדות ומאמרים על שחקנים, שכן הוא הושק רק בתחילת החודש ועדיין ממתין להשתתפות הגולשים.

 

מוזיקה: חיים את הצלילים - מקבץ אתרים חדשים לזמרים ומוזיקאים ישראליים:

 

אפרת גוש היא הקול המדהים שמאחורי השיר החדש והקליפ "תמיד כשאתה בא". האתר האסתטי מאוד מציג את הזמרת, מביא מידע על הופעותיה ומאפשר לשמוע קטעים משיריה. בימים אלה יוצאת לרדיו הגירסה שלה ל"פעם בחיים" של עמיר לב, שיר הנושא של הסדרה "לתפוס את השמיים".

 

לאה שבת, היוצרת וזמרת הנשמה הוותיקה, פונה במילים פשוטות אל הגולשים בעמוד הבית של האתר שלה: כל מה שאני כותבת ושרה יוצא מהלב שלי אל הלב שלכם. אנחנו כולנו אותו הדבר, חולמים אותם חלומות, ויש לנו אותם רצונות. אני אוהבת אתכם מאוד". ברוח החיובית והצנועה הזו מביא האתר את הביוגרפיה והדיסקוגרפיה של שבת, את לוח המופעים שלה וכן פורום, שבו כותבים אוהביה על שיריה ועל הופעותיה.

 

עירד אשל הוא מוזיקאי צעיר שאחראי להרבה מאוד פתיחים שכבר הפכו למוזיקת הרקע של חיינו. ביניהם הפתיח המוזיקלי של חדשות 10, המעברונים של גלגלצ, האריזה החדשה של טלעד, סדרות ריאליטי בטלוויזיה, משדרי רשת על הבוקר ועוד. באתר המושקע שלו אפשר לקרוא על היוצר הצעיר,

 ולצפות בקטעי הווידאו המלווים בפתיחים שלו.

 

סקאזי הוא הרכב רוק-טראנס, עושה חיל בכל העולם והאתר שלו נאה ומשובח במיוחד. האתר עשוי בפלאש במקצוענות רבה, מאפשר להחליף את מוזיקת הרקע מתוך יצירות של ההרכב, מביא דיסקוגרפיה ומידע ביוגרפי על אשר ואסף, חברי ההרכב, וכן קטעי וידאו וגלריות של תמונות מתוך הופעותיהם ביפן, בברזיל, במקסיקו ובאתרים אחרים בעולם. יפה.

 

הצחוקיה - מקבץ משחקים, סרטונים ואתרים מדליקים, שאיתרו למענכם קוראי המדור.

 

שחקו אותה - משחקים ברשת הוא מרכז קישורים ישירים לעשרות משחקי אונליין איכותיים, שאותם ניתן לשחק ישירות ברשת ללא הורדה. לכל משחק יש הסברים, הוראות הפעלה והערכות בעברית, ובחלק מהמשחקים אפשר לשחק מול גולשים אחרים מכל העולם. בקטיגוריית הצחוקיה יש מאגר של דאחקות מצולמות (שלח: אורן).

 

ברכות מדברות - הרטרו הגדול של הברכות המקוונות פולש לפלאש: האתר האיכותי הזה, למשל, מציג עשרות סרטוני פלאש עשויים בכישרון רב, שניתן להצמיד להם מסר אישי ולשלוח לחברים או לבעלי שמחה. הקטגוריות רבות: ברכות רומנטיות, לימי הולדת, לחברים, למתגעגעים, וגם סרטוני ברכה אלימים בכיכוב מפלצות (שלחה: ריטה גפן).

  

לשבור את הגלים - נסו להתעלם מהמלל האסייאתי שבמסך הפתיחה, לחצו על העיגול הגדול, ונסו להשיט בכל פעם שניים מהילדים שבצד אחד של הגדה לצדו השני, ולהתחשב בכך שרבים מצמדי הילדים אינם יכולים להישאר לרגע אחד ללא השגחה. מין חידת היגיון לבעלי סבלנות (שלחה: דנה יעקובי).

 

אלטר-לגו - אם שאלתם את עצמכם פעם כיצד נראים החיים מנקודת המבט של בובת לגו, זה המקום בשבילכם: "דמיין את עצמך בפלסטיק" הוא מנגנון קטן, שמאפשר לכל גולש להכין לעצמו דיוקן אישי על פי המאפיינים האישיים שלו - אולם כבובת לגו. בוחרים ראש, ידיים, גוף ואפילו כלי עבודה ובגדים טיפוסיים, והנה אתם בפלסטיק (שלחה: דנה יעקובי).

 

קול עוד בלבב - אתר המחקר של ענק התקשורת AT&T בודק שירותי קול במבטאים שונים, ומציע לציבור הגולשים מכל העולם להקליד טקסטים בשפתם, ולבדוק באמצעות בחירה של שפה וקול גבר או אשה אם הם אכן בוטאו נכון. אנחנו הקלדנו "כל עוד בלבב פנימה" ולעגנו לתוצאות (אף שהאפשרויות בספרדית התקרבו מאוד למקור). מפעילי האתר מזמינים את הציבור למלא טופס, ולאפשר להם לשפר את התוצאות (שלח: ארז ארליכמן).

 

הערה: ייתכן כי חלק מהאתרים לא יהיו נגישים בשל עומס הגולשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברזיל. טעם מיוחד
נכים. ללא הגבלה
בייביסיטר סלולרי
פיק פונג
מומלצים