שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נחשף עד המדינה בפרשת 'שופטים באדום': משה אטיאס
  בית המשפט חשף היום את שמו של עד המדינה בפרשת 'שופטים באדום'. על פי עדותו המהמרים היו יוצרים קשר עם השופטים בימי חמישי כדי להשפיע על תוצאות המשחק

  בדיון שנערך הבוקר (א') בבית משפט השלום בתל אביב, בפני השופט דן מור, נחשף כי עד המדינה בפרשת 'שופטים באדום', הוא משה אטיאס, ששימש כשופט בכיר בליגה הראשונה עד שנת 1999 ולאחר מכן כמבקר שופטים מטעם איגוד השופטים.

   

  על פי עדותו של אטיאס, שהציג בפני בית המשפט הקלטות של שופטי כדורגל משוחחים עם מהמרים, היו האחרונים יוצרים קשר עם השופטים בימי חמישי, לפני משחקי סוף השבוע, ומשחדים אותם. השופטים, שהיו מקבלים רשימת בקשות מהמהמרים, היו מטים את תוצאות המשחקים בהתאם להזמנות.


  משה אטיאס במהלך החקירה (צילום - טל כהן)

   

  אטיאס סיפר עוד כי בכל יום חמישי היתה מתקיימת "ישיבת שופטים" של אזור הצפון בה הוא היה שואל מי רוצה "לעבוד". הוא תיאר במהלך העדות משחק בו שלף כרטיס אדום ושרק לבעיטת פנדל רק כדי שהתוצאה תהיה בהתאם להימורים. עוד הוא סיפר כי היו שופטים כמו יוחנן צ'יבוטרו (נאשם נוסף - ו.ל) שלא רק קיבל שוחד אלא גם הימר בעצמו. עדו טען אטיאס כי מי שעמד בראש ההתארגנות היה שחקן העבר אלי כהן, אשר הימר בעצמו במשחקים.

   

  ההימורים מאורגנים על ידי "בנק" מיוחד

   

  כזכור, בפרשת 'שופטים באדום' החשד היה כי שופטים קיבלו שוחד, ממהמרים או מבנקי הימורים, על מנת להשפיע על תוצאות המשחקים אותם שפטו. קיימים מספר הימורים פופולריים, שעליהם יש לשופטים שליטה מלאה, כגון - מי יקבל את הכרטיס הצהוב הראשון.

   

  ההימורים הלא חוקיים נערכו על ידי 'בנק' הימורים שאיפשר להמר כמעט על כל אלמנט של המשחק החל בזהות המנצחת, דרך מספר הכרטיסים שיוציא השופט,

  וכלה בתוצאה. המהמר היה קובע את הסכום אותו הוא משקיע והבנק קובע את יחס הזכייה, כלומר כמה ירוויח המהמר על כל שקל שהשקיע, במידה וצדק בהימורו. שוק ההימורים הבלתי חוקיים מגלגל, על פי הערכת מועצת ההימורים, כמיליארד שקלים בשנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים