שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נערה הביסה זרוע רובוטית בתחרות הורדת ידיים
  פנה פלסן, תלמידת תיכון מסן דיאגו, בת 17 בלבד וחלשלושה, על פי עדותה, הורידה בנקל שלוש זרועות רובוטיות במסגרת התמודדות ראשונה מסוגה בין האדם למכונה

  תחרות הורדת הידיים הראשונה בין האדם למכונה הסתיימה השבוע בתבוסה ברורה של המכונה ליוצרה, מדווח כתב העת New Scientist. המתמודד האנושי הביס כל אחת משלוש הזרועות הרובוטיות עמן התמודד, והוריד אותן אל השולחן תוך מספר שניות. ההישג מרשים במיוחד כאשר מתברר כי המנצחת היא פנה פלסן,

  תלמידת תיכון מסן דיאגו, בת 17 בלבד ו'חלשלושה', על פי עדותה.

   

  ההתמודדות נערכה על ידי מעבדת ההנעה הסילונית של נאסא, סוכנות החלל האמריקנית, בכנס שנערך בסאן דיאגו, במטרה לקדם את פיתוח של שרירים מלאכותיים מבוססי-פולימר לשימוש עתידי באברים תותבים. מארגן התחרות, יוסף בר כהן מנאסא, מעודד את המתחרים לפתח זרוע מלאכותית שתוכל לנצח בהורדות ידיים את האדם החזק בעולם, כאשר היעד הסופי הוא לשפר את השרירים המלאכותיים המשולבים כבר היום בתותבות וברובוטים.

   

  בשלב ראשון, ביקשו מארגני התחרות להציב אתגר פשוט יחסית מול שלוש הזרועות, ולכן נבחרה פלסן כנציגת האנושות. על אף כוחה הדל, העובדה כי לא התאמה או צברה מיומנות בהורדות ידיים, היא הצליחה בנקל להוריד את הזרוע הראשונה, שפותחה על ידי חברת Environmental Robots, תוך 24 שניות בלבד. מעודדת מניצחונה, הביסה את הזרועה השנייה תוך ארבע שניות ואת הזרוע השלישית תוך שלוש שניות. על התחרות פיקחו שני אלופים בהורדת ידיים, כדי לוודא שחוקי ההתמודדות יישמרו.

   

  עבור מפתחי הטכנולוגיה, האתגר מורכב יותר מכפי שנדמה תחילה. המפתחים מבקשים לפתח זרועות רובוטיות המורכבות מפולימרים אלקטרואקטיביים (EAP), פלסטיק שמסוגל לשנות את צורתו במגע עם חשמל או חומרים כימיים אחרים. זאת, בשילוב עם חיישנים, מנועים חשמליים ורכיבים הידרואליים או פניאומטיים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נערה הביסה זרוע רובוטית בתחרות הורדת ידיים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים