שתף קטע נבחר

החרדים והנוצרים מתגייסים נגד מצעד הגאווה

מצעד הגאווה הבינלאומי המתוכנן להתקיים בירושלים באוגוסט, הצליח ליצור קואליציה של נוצרים ויהודים דתיים נגדו. השבוע יחל קמפיין משותף, במסגרתו ינסו המתנגדים להחתים מיליון ישראלים על עצומה נגד המצעד. ח"כ בני אלון, אחד מראשי הקמפיין המשותף, טוען כי קיום המצעד בעיר יפגע אנושות בתיירות

קואליציה משותפת ויוצאת דופן של יהודים-דתיים ונוצרים נגד מצעד הגאווה הבינלאומי בירושלים: במסגרת הקמפיין המשותף, שיחל רשמית ביום רביעי הקרוב, ינסו דתיים יהודים ונוצרים להחתים מיליון ישראלים על עצומה נגד קיום המצעד הבינלאומי, המתוכנן להתקיים ב-28 באוגוסט. ליאו ג'יאווינטי, כומר מקליפורניה, המייצג מנהיגים נוצרים אמריקנים, יופיע במסיבת העיתונאים המתוכננת עם ח"כ בני אלון (האיחוד הלאומי) וחברי כנסת נוספים. 

 

"מיליוני בני אדם בעולם מתפללים לשלום ירושלים והם שבורי לב מניסיונות לפלג, לשלהב ולזרוע מחלוקות", אמר הכומר ג'וֹבינֵטִי. "אנחנו מייצגים כוח גדול של אנשים שמחויבים לשמר את המרקם העדין של עיר הקודש. אסור שירושלים תהפוך למקום לעריכת מצעדים למי שרוצים לצבור נקודות פוליטיות בעודם פוגעים ברגשות דתיים".

 

לדברי ג'וֹבינֵטִי, זהו אינו מקרה שהמצעד הבינלאומי הקודם התקיים ברומא וכעת ירושלים הפכה ל"מטרה". "ברור שהמטרה היא ליצור פרובוקציה. ישראל קיבלה על עצמה לשמור על המקומות הקדושים בירושלים והיא אינה יכולה להרשות לעצמה לרמוס את הרגשות הדתיים של המוסלמים, הנוצרים והיהודים המתגוררים בה".

 

הנציגים הנוצרים החתימו כבר ראשי כנסיות בארה"ב נגד קיום המצעד ובשבוע שעבר ייחדו אלפי תחנות רדיו נוצריות יום שידורים מיוחד שמטרתו למחות נגד המצעד.

 

יוזמי הקמפיין כבר החלו להחתים חברי כנסת על העצומה. ח"כ אלון נמצא בקשר הדוק עם הנוצרים, קשר שנותר עוד כשכיהן כשר התיירות. בביקורו האחרון בארה"ב כשר התיירות הבטיח אלון לראשי הכנסיות שעימם נפגש כי לא יאפשר את קיום המצעד בירושלים.

 

"לא אכפת לי מגייז, ואין לי כל התנגדות שיקיימו את המצעד בכל בירה אחרת בעולם, רק לא בירושלים. מדובר בטעות גדולה שתפגע אנושות בתיירות", אמר אלון ל-ynet. "קיום המצעד דווקא בירושלים פוגע בערכים קדושים".


פורסם לראשונה 13/03/2005 23:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
המטרה היא פרובוקציה. מצעד גאווה
צילום: תומריקו
צילום: איי אף פי
פוגע בערכים. אלון
צילום: איי אף פי
מומלצים