שתף קטע נבחר

האקרים ישראלים "נקמו" בטורקיה: השחיתו מאות אתרים

בעקבות ההתקפה הטורקית על אתרים ישראליים בשבוע שעבר, החליטה קבוצת האקרים להשיב מלחמה ולפרוץ למאות אתרים טורקיים, בהם גם לאתרים ממשלתיים

בעקבות ההתקפה הטורקית על אתרים ישראליים בשבוע שעבר, קבוצת ההאקרים ישראלית הקרויה HydraChain Hacking Alliance "נקמה" באמצעות פריצה לשרת המארח מאות אתרים טורקיים, בהם גם אתרים ממשלתיים.

 

חברי הקבוצה שתלו בדף הראשי של האתרים תמונה מעוצבת של מגן דוד בצירוף המסר "אל תתעסקו איתנו", וחתמו את שמותיהם: MOi ,Bolder ,pLuToNiUm ו-Mo7oRoL. "נחזיר להם באותו מטבע", הם כתבו ל-ynet בהודעה שנשלחה באמצעות האימייל האדום.

 

בין האתרים הפרוצים נכללים אתרים שיווקיים, אתר של משרד החקלאות הטורקי ואתרים ממשלתיים נוספים. נראה כי המשותף לכל מאות אתרים הוא כי כולם מתאחסנים בשרתים של חברת Ankara Hosting, אשר אינם זמינים בשעה זו, ככל הנראה עקב המתקפה הישראלית.

 

זו לא הפעם הראשונה

 

בשבוע שעבר, דווח לראשונה ב-ynet כי האקרים טורקיים השחיתו (defaced) יותר מ-20 אתרים ישראלים, רובם ככולם אתרים בסדר גודל קטן. מדובר היה בגידול חד לעומת קצב הפריצות הרגיל לאתרים ישראלים, שעומד כיום על כ-3-5 אתרים לשבוע בממוצע.

 

פעילות זו של אנשי קבוצת HydraChain Hacking Alliance אינה הראשונה מסוגה. בנובמבר 2004, דיווחנו על פריצה לאתרי ניאו נאצים. חבר הקבוצה, המזדהה בשם Mo7oRoL, מוזכר בין אלו שהשתתפו בפריצה האחרונה. "לנו יש אתיקה של האקינג ואנחנו פועלים רק כדי לשפר את המצב באינטרנט, בנוסף לזה, אנחנו מפילים אתרים נגד ישראל ונגד העם היהודי", הוא אמר אז בראיון ל-ynet.

 

מה היא השחתת פני אתרים?

 

השחתת פני אתרים (Web Defacment Attack ובקיצור - WDA) מוגדרת כפריצה לשרת ושינוי תוכני או גרפי של אחד מדפי האתר. פעולות 'האקטיביזם' (Hacktivism - חיבור בין 'האקינג' ו-'אקטיביזם', התקפות שרתים למטרת הפצת מסרים פוליטיים) כאלה אינן מוערכות במיוחד בקהילת אבטחת מידע, מאחר ומדובר באחד הסוגים הפחות מזיקים של התקפות מקוונות שערכן ראוותני בעיקרו, ולרוב התוקפים משתמשים בתוכנות מוכנות מראש (סקריפטים) לצורך פגיעה באתרים שרמת האבטחה שלהם נמוכה מלכתחילה.

 

ההודעה הראשונית התקבלה באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה שהושתלה באתרים טורקים
מומלצים