שתף קטע נבחר

ח"כ קרא: "ששרון יתן סולם למורדים"

איוב קרא, אחד ממורדי הליכוד, הסביר בראיון לערוץ הכנסת: "אלה שרוצים בליכוד שלא נפיל את הממשלה, שימצאו את הנוסחה שתרצה את הרוב בתנועה. אנחנו פתוחים להצעות. אנחנו נתנו לו סולם באמצעות משאל עם ואם יש לו משהו אחר - שיציע". בתוך כך בוטלה היום ישיבת סיעת הליכוד בשל נוכחות דלה. המורדים האשימו את שרון ב"התחמקות"

ככל שמתקרב סוף החודש ומועד ההצבעה על תקציב המדינה, במערכת הפוליטית נמשכים המגעים והניסיונות להגיע פתרון שימנע את הפלת התקציב ויחד איתו את הפלת הממשלה. גורמים בקרב חברי-הכנסת המורדים בליכוד, המאיימים להצביע נגד התקציב בגלל תוכנית ההתנתקות, אומרים היום: אנחנו מחכים שראש הממשלה יבוא לקראתנו.

 

התחושה במערכת הפוליטית היא כי המורדים מבינים את משמעות הצבעתם נגד התקציב, וינסו בימים הקרובים להגיע לפתרון התסבוכת. מוקדם יותר היום אמר ח"כ איוב קרא בערוץ הכנסת: "שראש הממשלה יביא לנו סולם. הסולם הוא לבוא ולומר שמצאנו פרטנר, שאנחנו מנהלים משא-ומתן".

 

לדברי קרא, "אנחנו נאמנים למה שנקבע במשאל המתפקדים. אלה שרוצים בליכוד שלא נפיל את הממשלה, שימצאו את הנוסחה שתרצה את הרוב בתנועה". כאשר נשאל קרא על איזה נוסחה הוא מדבר, השיב: "אני מדבר על מצב של הוקוס פוקוס. אנחנו פתוחים להצעות. אנחנו נתנו לו סולם באמצעות משאל עם ואם יש לו משהו אחר - שיציע".

 

בתוך כך, ישיבת סיעת הליכוד בכנסת לא התקיימה לאחר שרק מעטים מהחברי הכנסת של הליכוד הגיעו אליה. ראש הממשלה, שהיה בדרכו לישיבה, עשה אחורה פנה, וחזר על עקבותיו. בקרב המורדים האשימו את ראש הממשלה בניסיון להתחמק מקיום דיון בתוך הסיעה.

 

מוקדם יותר, כמה עשרות ראשי ערים מהליכוד הגיעו לכנסת והפגינו נוכחות סמוך לישיבת חברי הכנסת המורדים, בניסיון לשכנע אותם לתמוך בתקציב המדינה. לדברי יוסי נשרי, ראש עיריית קרית אונו: "מצבו של השלטון המקומי מוכיח כי אסור לשבת בחיבוק ידיים, ולא לתת לתקציב לעבור. מחויבותינו כראשי ערים, לדאוג לרווחתם של התושבים, וכידוע ללא תקציב לא ניתן לפעול. העובדה שאין תקציב פוגעת ברשויות, מכיוון שמשרדי הממשלה מנועים מלהעביר תקציבים".

 

יועצו של ראש הממשלה, ליאור חורב, אמר ל-ynet: "ראש הממשלה לא מתכוון לנהל מכירת חיסול בשביל תמיכה בתקציב. אם יש גורמים בקרב המורדים שמעוניינים לאחד את השורות ולשמור על אחדות התנועה, הם צריכים לתמוך בתקציב והם ימצאו שותף בלשכת ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
קרא. ששרון יביא סולם
צילום: אתר הכנסת
סיעת הליכוד. בוטלה (ארכיון)
צילום: זום 77
מומלצים