שתף קטע נבחר

מזכירות הליכוד: עלות הבחירות הפנימיות - 5 מיליון שקל

בישיבה, שעסקה בהיערכות לבחירות במקרה שהתקציב לא יאושר, הציג מנכ"ל התנועה, נתונים על עלות הבחירות הפנימית בליכוד. ברמי גם הציג את המסמך שנחשף בשבוע שעבר, הכולל לוח זמנים מפורט לבחירות. השר כץ, שיזם את הדיון: "מזכירות הליכוד איננה מעוניינת בבחירות"

מזכירות הליכוד התכנסה הערב (יום ג') בבית החייל בתל אביב כדי לדון בהיערכות התנועה לבחירות. על הישיבה החליט יו"ר המזכירות, השר ישראל כץ, שאמר ל-ynet: "אני מאוד מקווה שלא יהיו בחירות, אבל צריך לוודא שהמפלגה מוכנה לכל אפשרות ולכל תרחיש". למרות הנושא החשוב שעל סדר היום, רק כמחצית מחברי המזכירות הגיעו לדיון.

 

מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, הציג במהלך הישיבה את המסמך הפנימי החשאי שנחשף ב-ynet בשבוע שעבר, הכולל לוח זמנים מדויק לבחירת היושב ראש מבין חברי הכנסת, במקרה והתקציב ייפול, והבחירות ייערכו תוך 90 יום מה-31 במרס.

 

בתום הישיבה אמר השר כץ: "המסר שעלה באופן חד משמעי מהישיבה הזו הוא שהגוף הזה לא מעוניין בבחירות". מהנתונים שמסר המנכ"ל ברמי עלה כי מערכת הבחירות הפנימית בליכוד תעלה למפלגה חמישה מיליון שקלים.

 

הישיבה עסקה גם בנושא הרכבת הוועדות הפנימיות של המזכירות. ברמי הציג לחברי המזכירות נתונים על מספר המתפקדים של התנועה. כמו כן דנו הנוכחים בהשתתפות הליכוד בוועדות הבחירות האזוריות.

 

המסמך של ברמי: היערכות מזורזת לבחירות

 

במסמך הסודי, שהכין באופן עצמאי מנכ"ל הליכוד ברמי, משורטטת תוכנית היערכות מזורזת לבחירות כלליות, במקרה שבו ייכשל ראש הממשלה אריאל שרון בהצבעה על התקציב בעוד כמה שבועות. בסביבת שרון אמרו בתגובה לחשיפת המסמך כי הוא הוכן ללא ידיעתו וכי הוא מתכוון לנצח בהצבעה על התקציב. 

 

המסמך, המקוטלג כ"סודי-פנימי" והוכן על נייר רשמי של תנועת הליכוד, מכיל לוח זמנים בסיסי לשלושת החודשים שאחרי ה-31 במרס.


פורסם לראשונה 15/03/2005 17:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
שנהיה מוכנים לכל מקרה. השר כץ
צילום: חיים זיו
צילום: מיכאל קרמר
שרון עם מנכ"ל הליכוד ברמי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים