שתף קטע נבחר

מאות כסאות הוצבו בכיכר רבין נגד "חוק הג'ובים"

התנועה לאיכות השלטון יצאה בקמפיין נגד החלטת ועדת השרים לאשר את הצעת החוק לפיה ראש הממשלה והשרים יהיו רשאים למנות נושאי משרה בשירות הציבורי במסגרת "משרות אמון". מאות כסאות ריקים המסמלים את המקורבים שיקבלו תפקידים בשירות הציבורי הוצבו בכיכר, והוחתמה עצומה. יושבי בתי הקפה לא גילו התעניינות רבה

התנועה לאיכות השלטון קיימה בצהרים (ו') מייצג בכיכר רבין בתל אביב והחתימה את העוברים ושבים על עצומה הקוראת לעצור את "חוק הג'ובים" אשר אמור להיות נדון בממשלה ביום ראשון. במיצג הציבו מאות כיסאות אשר מסמלים את מקומותיהם של מקורבי חברי הכנסת והשרים אשר לאחר שיעבור החוק יזכו לתפקידים בשירות הציבורי.

 

ההיענות בכיכר היתה דלה יחסית וחברי התנועה קראו ליושבי בתי הקפה באזור להגיע ולחתום על העצומה. "אנו קוראים לכם, אם חשוב לכם שלטון החוק בואו לחתום על העצומה. הג'ובים הם שלנו, המגזר הציבורי הוא שלנו. זה הרגע האחרון לפני שהמדינה שלנו נמכרת במכירת חיסול".

 

יו"ר התנועה, אליעד שרגא, אמר: "אנחנו נערוך הפגנה ביום א' מחוץ למשרד ראש הממשלה. הממשלה הולכת להעביר חוק מושחת, חוק שהולך להזנות את השירות הציבורי. במקום שאנשים מצוינים ישרתו בקודש – בשירות הציבורי, לאחר מתן האתנן לחברי מרכז השירות הציבורי יתמלא ברפי שכל וזבי חוטם. אנשים חסרי כישורים שהדבר היחיד שיש להם זה קשרים למערכת הפוליטית. חברי הכנסת רוצים שכל השירות הציבורי יהיה מלא בעוזי כהנים וחבריו".

 

בתנועה הוסיפו גם כי מדובר באחת מהצעות החוק המושחתות ביותר שידעה מדינת ישראל וכי מדובר בשוחד פוליטי.

 

לפני כשבועיים החליטה ועדת השרים לחקיקה לאשר את הצעת החוק של הח"כים גדעון סער וגלעד ארדן לפיה ראש הממשלה והשרים יהיו רשאים למנות נושאי משרה בשירות הציבורי במסגרת "משרות אמון". ההחלטה זכתה לביקורת נוקבת מצדו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
שרגא. "רפי שכל וזבי חוטם"
צילום: זום 77
צילום: אתר הכנסת
סער. הצעת החוק שלו
צילום: אתר הכנסת
מומלצים