שתף קטע נבחר

בשארה בקבר בסברה ושתילה: השיבה - זכות יסוד

חבר הכנסת, המבקר בלבנון, הניח זר על קבר האחים של מאות הרוגי סברה ושתילה, ונפגש עם קרובי משפחה של ההרוגים. הוא אמר להם ש"זכות השיבה של הפלסטינים למולדתם היא בגדר זכות יסוד"

ח"כ עזמי בשארה (בל"ד), המבקר בלבנון, הניח אתמול (ו') זר על קבר האחים של מאות הפלסטינים שנהרגו במהלך הטבח בסברה ושתילה ב-1982.

 

בשארה נועד במקום עם פלסטינים שאיבדו את יקיריהם באירוע וציין בפניהם שזכות השיבה של הפלסטינים למולדתם הינה בגדר "זכות יסוד". לדבריו, ביקורו במקום היה "דבר מה שקיוויתי להגשים יום אחד".

 

חבר הכנסת, שהגיע ללבנון כדי לנחם את בני משפחתו של ראש הממשלה לשעבר, רפיק אל חרירי, כחודש אחרי ההתנקשות בו, אמר: "לא יכולתי להגיע ללבנון ולהביע תנחומים על מותו של השהיד חרירי, בלי להביע את תנחומי על טבח השהידים בסברה ושתילה". בטבח נרצחו יותר מ-700 פלסטינים, על ידי אנשי מיליציה נוצרים.

 

בשארה הגיע לביירות ביום ב' ונפגש עם בני משפחתו וחבריו של ראש ממשלת לבנון המנוח, והניח זר פרחים על קברו. בשיחות שערך בביירות סיפר כי הרצח של חרירי היווה אסון אישי למשפחתו ולחבריו ואסון לאומי למדינה ולעם בלבנון.

 

בין ד"ר בשארה לחרירי המנוח התפתחו בעבר יחסי ידידות, והם נפגשו כמה פעמים בעמאן. תחנת הטלוויזיה "אל-מוסתקבל" שבבעלות אל-חרירי אף הקדישה בשנים האחרונות שעות ארוכות לראיונות עם ח"כ בשארה בתוכניות הדגל שלה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
בשארה. תמיד קיוותי"
צילום: גלי תיבון
צילום: איי פי
ההפגנה לציון חודש להתנקשות בחרירי
צילום: איי פי
מומלצים