שתף קטע נבחר

הנשק החדש של מתנגדי ההתנתקות: חפץ חשוד

מזוודה חשודה, ועליה הכיתוב "ביטול תוכנית ההתנתקות ימנע חפצים חשודים - אמיתיים או לא" שנמצאה באזור מחנה יהודה בירושלים הקפיצה כוחות משטרה גדולים. על המזוודה הריקה חתמו "חוסמי הכבישים". המשטרה: מתייחסים לכך בחומרה רבה

האם כך "יטרטרו" אנשי הימין הקיצוני את המשטרה? מזוודה חשודה התגלתה הערב (יום ב') סמוך לשוק מחנה-יהודה בירושלים, ועליה הכיתוב: "ביטול תוכנית ההתנתקות ימנע חפצים חשודים - אמיתיים או לא". לאחר בדיקה, התברר כי המזוודה היתה ריקה.

 

המזוודה התגלתה בצומת הרחובות יפו-אליהו מני, סמוך לשוק מחנה-יהודה בירושלים. על המזוודה חתמו "חוסמי הכבישים". כוח משטרה הגיע למקום, ובמשך דקות ארוכות בדק חבלן משטרה את המזוודה. בסופו של דבר, התברר שמזוודת המתכת היתה ריקה.

 

בתגובה למציאת המזוודה, אמרו במשטרת מחוז ירושלים כי הם "מתייחסים בחומרה רבה למעשה הקונדס סמוך לשוק מחנה-יהודה".

 

לדברי גורמים במשטרה, "המזוודה החשודה העסיקה במשך דקות ארוכות את חבלני ושוטרי משטרת מחוז ירושלים, שעסקו בבדיקת המזוודה, ובחסימת הכביש למכוניות והולכי רגל לשווא, ולא התפנו לטיפול בחפצים וכלי רכב חשודים אחרים". המשטרה פתחה בחקירה לאיתור מניחי המזוודה.

 

מיהם "חוסמי הכבישים"?

 

איתור המזוודה מעלה שוב את השאלה מי עומד מאחורי פעולות חסימת הכבישים והמחאה האלימה של אנשי הימין הקיצוני? השב"כ משקיע מאמצים מודיעיניים רבים וגם המשטרה נערכת למנוע חסימת כבישים בעתיד, כפי שהיה באחרונה בנתיבי איילון בתל-אביב, שנחסמו למשך שעה ארוכה בצמיגים בוערים.

 

המשטרה הגישה לבית-המשפט השלום בתל-אביב ולבית המשפט לנוער 16 כתבי אישום באשמת התפרעות כנגד חמישה נערים ו-11 מבוגרים שחסמו את נתיבי איילון.

 

מועצת יש"ע הודיעה בשעתו כי אינה קשורה בשום אופן לארגון חסימת נתיבי איילון, וכי פעולה בדרכים מעין אלו ליצירת השפעה בציבור אינה מקובלת עליה. עם זאת, אומרים במועצת יש"ע, "ברור כי מעשים מסוג זה הם תוצאה של המשך ההתעלמות של ראש הממשלה מהקריאה לחזור להכרעת העם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
הנשק החדש? ארכיון
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים