שתף קטע נבחר

נתניהו: "חצי מהתוספת לתרופות - מהביטחון"

שר האוצר נאם היום בטקס האזכרה הממלכתי לזכר טרומפלדור בתל חי. הוא אמר שמסגרת התקציב לא תיפרץ, ושמחצית התוספת לסל התרופות תילקח מתקציב הביטחון. המחצית השנייה של תוספת התקציב שהובטחה תילקח מתקציבי המשרדים האחרים. על המצב בליכוד אמר: "עשינו מעשים גדולים יחד, ועד כמה שזה תלוי בי, לא יהיה פילוג"

שר האוצר, בנימין נתניהו, שנאם היום (ג') בטקס האזכרה הממלכתי לציון 85 שנים לנפילתו של יוסף טרומפלדור בתל חי, אמר כי מחצית התוספת של 150 מיליון השקלים שהובטחה לעדכון סל התרופות, תילקח בחציה מתקציב הביטחון.  

 

בהתייחס למצב הפוליטי בסיעת הליכוד, אמר נתניהו כי הוא אינו מסכים עם דברי ראש הממשלה על כך שתנועת הליכוד הפכה לשתי סיעות: "לא יהיה פילוג ומה שקרה אתמול היה ניסיון משותף של רוב החברים למנוע פילוג", אמר.

 

"יש חילוקי דעות בנושא ההתנתקות וגם בנושא משאל העם. אך מנגד ישנה הסכמה רבה בתחומים רבים, כמו ביטחון, כלכלה וחברה. עשינו מעשים גדולים יחד ועד כמה שזה תלוי בי לא יהיה פילוג", אמר שר האוצר, "מה שקרה אתמול היה ניסיון משותף של רוב החברים למנוע את פילוג הליכוד ולשמר אותו. אין היום במדינה כוח אחר או תנועה אחרת שיכולה להוביל את המהלכים הצפויים".

 

על סל התרופות, אמר נתניהו: "צריך לדעת מאיפה לוקחים כדי לתת, אנחנו לא פורצים את מסגרת התקציב. אציע היום לראש הממשלה שמחצית הסכום

יילקח מתקציב משרד הביטחון ומחצית מתקציבי המשרדים האחרים. זו הדרך הראויה לשקף סדר עדיפות שאנחנו נותנים לתרופות מצילות חיים לצד הצטמצמות בנושאים אחרים".

 

כמה שעות לפני ההצבעה הצפויה בוועדת הכספים בכנסת על התקציב, הביע שר האוצר את ביטחונו כי עד ה-31 במרץ, מועד ההצבעה בכנסת, יהיה תקציב למדינת ישראל. בהתייחסו לשאלה האם ישנן תביעות וניסיון לסחטנות של התקציב מצד גורמים פוליטיים כאלה ואחרים ענה, "כולם דורשים וכולם רוצים, אך בסוף יש מסגרת תקציב".

 

ח"כ אברהם שוחט (עבודה) אמר בדיון בוועדה: "התקציב גרוע לעם ישראל אבל אנחנו סותמים את האף ומצביעים בעדו רק בגלל תוכנית ההתנתקות".

 

חברים בוועדה התלוננו הבוקר על "מחטף" מאחר וקיבלו רק היום את ספר התקציב עם הנוסח המתוקן, ואותו הם נאלצים ללמוד תוך כדי ההצבעות. על סעיפים רבים בתקציב כלל לא נערך דיון מקדים, וח"כ דני יתום מהעבודה התלונן כי לא מקובל עליו להצביע על מה שאינו מכיר. אולם בלית ברירה, צפויים חברי כנסת להצביע על כלל הסעיפים במהלך הערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
נתניהו. "יש חילוקי דעות וגם הסכמה רבה"
צילום: טל שחר
צילום: דן בלילטי
מופז. ישלם בשביל התרופות?
צילום: דן בלילטי
צילום: אילן מרסיאנו
ועדת הכספים. ההכרעה - הערב
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים