שתף קטע נבחר

צה"ל: מאה מתנחלים ביצהר יידו אבנים על חיילים

כ-20 מתנחלים מיצהר הגיעו לכפר הפלסטיני עסירה א-קבליה ויידו אבנים לעבר תושבים. צה"ל פיזר את המתנחלים, שחלקם היו בגילופין בגלל חגיגות פורים. מאוחר יותר נכנסו כוחות צבא ליצהר כדי לחפש את מיידי האבנים ובתגובה, טענו בצה"ל - כמאה מתנחלים יידו אבנים לעבר החיילים. הכוחות עזבו בלי לעצור איש. גורם בכיר בצבא: "זו היתה התנהגות נלוזה של פורעי חוק". ביצהר מכחישים: זה קשקוש מקושקש

התפרעות: מתנחלים תושבי יצהר יידו אתמול (ו') אבנים לעבר פלסטינים ולאחר מכן יידו אבנים גם לעבר כוחות צבא ומשטרה וחתכו צמיגים. ביצהר מכחישים: "מדובר בעלילה".

 

אחר הצהריים הגיעו כ-20 מתנחלים תושבי ההתנחלות יצהר שבשומרון לכפר הפלסטיני עסירה א-קבליה דרומית לשכם, והחלו ליידות אבנים לעבר התושבים במקום. איש לא נפגע אך נגרם נזק למספר בתים של פלסטינים. כוחות צבא ומשטרה הגיעו למקום ופיזרו את המתנחלים, שחלקם היו בגילופין בעקבות חגיגות פורים.

 

בעקבות האירוע, נכנסו כוחות צה"ל ומשטרה לתוך יצהר וערכו סריקות בחיפוש אחר מיידי האבנים. אולם אז לטענת צה"ל, החלו כמאה מתנחלים ליידות לעבר החיילים והשוטרים אבנים ואף חתכו את צמיגי הג'יפ של מפקד הפלוגה במקום.

 

עוד אמרו בצה"ל כי חלק מהמתנחלים שיידו אבנים לעבר הכוחות היו שיכורים וקיללו את החיילים. לטענת הצבא, כאשר ביקשו החיילים לצאת מההתנחלות כדי להרגיע באופן זה את הרוחות, חסמו המתנחלים את השער ולא איפשרו להם לצאת. לבסוף הצליחו הכוחות לצאת מההתנחלות. המשטרה לא עצרה איש.

 

לדברי המשטרה, לעבר ניידת שהגיעה ליצהר כדי לגבות עדויות מחיילים נזרקו "נינג'ות" ואחד מהם פגע בצמיג הניידת.

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי אחר הצהריים הוגשה תלונה של המ"פ שנכח במקום והמשטרה פתחה בחקירה. עם זאת, ציינו במשטרה כי המתנחלים שהתפרעו היו שיכורים, הם שרו ורקדו סביב הניידות, לא קיללו ואם נזרקה אבן, זו היתה רק אחת ולא יותר.

 

במשטרה ובצבא אמרו כי בכך לא תמה הפרשה והכוחות ישובו להתנחלות במועד מאוחר יותר כדי לעצור את המתנחלים שהתפרעו. 

 

בתגובה לאירוע אמר גורם בכיר בצה"ל כי "זו התנהגות נלוזה של פורעי חוק נגד קציני צה"ל ומשטרה ונגד פלסטינים. האירוע היום מצטרף לשורה של הפרות סדר שאירעו בתקופה האחרונה".

 

דובר היישוב יצהר, יגאל אמיתי, מסר בתגובה: "הדבר לא היה לא נברא, והוא עלילה מרושעת וקשקוש מקושקש".

 

לדברי אמיתי, במהלך חגיגות הפורים ביום שישי, שתו מספר נערים תושבי יצהר, יתר על המידה. הם התקרבו לכפר והדבר גרם לעימות בינם לבין ערבים. מבוגרים שהבחינו במעשה, דאגו להחזיר את הנערים השתויים ליישוב, ולסיים את האירוע.

 

הוא הכחיש את דבריו של הגורם הצבאי שאמר כי כמאה מתנחלים רגמו באבנים את חיילי צה"ל. "תושבי יצהר מזהירים את 'הגורם הצבאי', המוכר לנו היטב, כי אם ימשיך בשיטתו להעליל ולהשמיץ מתיישבים בשומרון בכלל ותושבי יצהר בפרט, נחשוף את הידוע לנו לגביו". 


פורסם לראשונה 25/03/2005 22:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מאבק ביצהר (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
(ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים