שתף קטע נבחר

עוזרו של נתניהו טען: "ח"כ אפללו ירק עלי" ואח"כ התנצל

בין ח"כ אלי אפללו (ליכוד) לבין עוזרו הבכיר של נתניהו, יחיאל לייטר, התפתח עימות חריף בשאלה האם לייטר מתערב בסוגיית הצבעת הח"כים על משאל העם. על שהתרחש בין השניים יש להם גרסאות שונות. אפללו: "הוא קרא לי פקיד ואיים עלי שידאג שלא אהיה יותר בכנסת, אז כעסתי". לייטר: "הוא אמר לי 'פקיד מושתן' וירק עלי". מאוחר יותר התקיימה "סולחה" בין השניים

"ח"כ אלי אפללו ירק עלי" - כך טען היום (ב') עוזרו הבכיר של שר האוצר בנימין נתניהו, יחיאל לייטר. זאת, לאחר שבין השניים פרץ עימות חריף.

 

על שהתרחש בעימות הדעות בין השניים חלוקות. ח"כ אפללו שיגר מכתב ליו"ר הכנסת ולקצין הכנסת בו טען כי במהלך שהותו במליאה הוא חלף ליד לייטר וביקש ממנו, כפקיד ציבור, שלא ינסה להשפיע על ח"כים לקראת ההצבעה על משאל העם.  

 

לדבריו, התשובה שקיבל היתה: "גם אתה פקיד ואולי פחות מזה, ואני גם אדאג לכך שלא תהיה בכנסת". אפללו הוסיף: "כמובן שלמשמע דברים אלה כעסתי מאוד ועל כך תלונתי ואבקשכם לפעול בדחיפות בנושא". הוא פנה בעניין גם לנציב שירות המדינה. בכל מקרה, מכחיש הח"כ שירק על העוזר.

 

לייטר הציג בפני ynet גרסה מעט שונה למה שהתרחש. "הבחור פשוט חטף סעיף. אני נוהג לדבר בכבוד לכל חבר כנסת. הוא ניגש אלי ואמר 'הייתי מדבר אליך עם המקל הזה, אתה פקיד מושתן, אתה אפס'".

 

לדברי לייטר, הוא בסך הכל דיבר עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה על מס ההכנסה במגזר הערבי ולא דיבר עם איש על נושא משאל העם. לדבריו, "מי שפועל לטובת משאל עם זה שר האוצר ולא אני. אמרתי לאפללו שיכול להיות שאני פקיד מושתן אבל אני אשאר בתפקיד הרבה אחרי שהציבור יוריד אותך מהתפקיד שלך".

 

 

לדבריו, אפללו פתח בצרחות וירק עליו. "הבנתי שזה לא נגמר ויצאתי מהמליאה. אפללו מבין שהוא בצרה כי ראו אותו מניף לעברי מקל. כנראה שנאמניו של ראש הממשלה מתרגמים את ההדלפות המגמתיות נגד שר האוצר לשפת רחוב כלפי מתנגדיהם". זמן קצר לאחר דבריו אלה נלקח לייטר על ידי סדרני הכנסת לבירור אצל קצין הכנסת בפרשה.

 

מאוחר יותר, פתח יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ביוזמת פיוס וזימן את ח"כ אפללו והיועץ לייטר ל"סולחה" בלשכתו. יועצו של נתניהו התנצל והדברים באו על מקומם בשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
אפללו. "כעסתי מאוד"
צילום: טל כהן
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. "רק הוא פועל למען המשאל"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים