שתף קטע נבחר

מרזל ובן גביר רוצים לעבור לאזורים המיועדים לפינוי

יום לאחר שהכנסת דחתה את חוק משאל העם, מתכנסים ראשי מועצת יש"ע להתייעץ כיצד לנהוג הלאה. בימין הקיצוני כבר החליטו מה צריך לעשות: איתמר בן גביר וברוך מרזל דורשים מהצבא שיאפשר להם לעבור להתגורר בגוש קטיף ובצפון השומרון

יום לאחר שהכנסת דחתה את הצעת החוק לקיים משאל עם, מתכנסים הבוקר (יום ג') ראשי מועצת יש"ע לישיבת חירום, ודנים בשאלה כיצד להמשיך את מאבקם נגד ההתנתקות. ובימין הקיצוני, נערכים למאבק פיזי: איתמר בן גביר וברוך מרזל שלחו מכתב לאלוף פיקוד הדרום ואלוף פיקוד המרכז, בדרישה לבטל את הצווים שהוצאו האוסרים העתקת מקום מגורים לגוש קטיף וצפון השומרון.

 

ברוך מרזל הצהיר כי בכוונתו לעבור לגוש קטיף, ואיתמר בן גביר מתכוון לעבור לצפון השומרון.

 

השניים כותבים במכתב ששלחו כי הוצאת הצווים שאוסרים העתקת מגורים לגוש קטיף וצפון השומרון פוגעת בזכויות יסוד שלהם ומגבילה את חופש

התנועה. עוד מזהירים השניים, כי אם הצווים לא יבוטלו הם יעתרו לבג"ץ.

 

בימין הקיצוני, התנגדו מלכתחילה לקו ההסברה של מועצת יש"ע וטענו כי "באהבה אי אפשר לנצח", וכי "במלחמה יש לנהוג כמו במלחמה". דחיית המשאל בכנסת מוכיחה לדעתם את נכונות עמדתם.

 

אתמול הודיעו ראשי מועצת יש"ע כי את מאבקם נגד תוכנית ההתנתקות יעשו עכשיו בקרב הציבור, ולא בכנסת. הם מתכוונים לדבריהם לצאת לרחובות, להגיע בהמוניהם לגוש קטיף וצפון השומרון ולקרוא לאלפים להגיע למקום ולמחות נגד התוכנית שהם מכנים "עקירת וגירוש יהודים מבתיהם". הבוקר הם מכונסים במשרדיהם בירושלים כדי להחליט על דרכי הפעולה. בפסח הם מתכוונים לקיים שני אירועים מרכזיים, בגוש קטיף ובצפון השומרון ועכשיו הם שוקלים כיצד לפעול בתוך הקו הירוק.

 

גם ח"כ בני אלון אמר אתמול: "תם כרגע הפרק התוך-פרלמנטרי של המאבק ומתחיל, רק מתחיל, המאבק של השטח, בכל עיירה ועיירה ובכל מקום ומקום. גם אם תנסו, לבני, הפרקליטות והמשטרה להסית נגד הציבור הזה, ותיצרו אווירה נגד הציבור הזה, אנחנו נמשיך להיאבק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
מרזל. נעתור לבג"ץ
צילום: דן בלילטי
צילום: גלי תיבון
בן גביר. "באהבה אי אפשר לנצח"
צילום: גלי תיבון
מומלצים