שתף קטע נבחר

לכו תעשו סקס!

אותי ואת בני דורי לימדו שצריך להינשא בגיל צעיר, להוליד ילדים עד בלי די ולהסתפק בפרטנר אחד במיטה. והמחיר גבוה

אם נדמה לכם שהנושא הכי חם בציבור הדתי הוא ההתנתקות, אתם טועים בגדול. הנושא הכי חם עכשיו הוא דווקא ההתחברות, מה שעדיין נוהגים לכנות שם "יחסי מין".

 

חבורה מצוינת של בני עשרים פלוס החליטה לשים סוף לעידן ההכחשות וההסתרות והוציאה לאור את ההתלבטות של מי שאינו מתחתן מייד כשסיים בגרויות ומרגיש בשל לממש את תשוקותיו הגופניות עם בן זוג מזדמן (לא במובן של חד-פעמי דווקא, אבל לאו דווקא זה שבסופו של דבר יעמוד איתו מתחת לחופה).

 

הצעירים האלה החליטו לחיות חיים מלאים כאינדיבידואלים לפני שהם מכניסים את עצמם לחיי זוגיות כובלים, הורות צעירה ומאה עשרים שנות תסכול. הם רוצים קודם ללמוד, לטייל, להכיר יותר מאשר רק את מי שיהיה הסבא והסבתא של הנכדים שלהם. הם רוצים להיות אנשים נורמלים וגם לשמור על אורח חיים דתי, מסורתי, חרדי. ונכון גם שלפעמים הרווקות המאוחרת היא לא לגמרי בחירה, אלא הופכת כבר למציאות מתמשכת, למרות המאמצים הכנים למצוא שידוך, אבל גם מצב זה הוא יופי של מצב, אם לא צריך להתייבש עד החתונה.

 

מה שברור לגמרי לציבור החילוני, לגמרי לא ברור עדיין לציבור הדתי, ודווקא עכשיו, כשעולה הנושא לדיון ציבורי באופן מכובד, ערכי, תורני והלכתי, מוצאים עצמם הצעירים האלה לבד בחזית מול הרבנים.

 

אני יודעת שאני בוודאי לא מייצגת דווקא את ההורים של הצעירים האלה. אני לא מספיק הלכתית, לא מספיק צנועה ולא מספיק דתית בעיני הציבור הזה. אבל אני, והדור שלי בכלל, גדלנו אל תוך אותה תזה ופרקטיקה של להינשא בגיל צעיר מאוד, להוליד ילדים עד בלי די ולממש את תשוקותינו המיניות עם פרטנר אחד. אז אני ממש יודעת על מה אני מדברת, והיום, כשבנותיי בגיל הרלוונטי, ומסביבן חברות מתחתנות פעמיים בשבוע, אני רוצה לחזק את החבורה הצעירה הזו, לחבק אותה ולהגיד להם באהבה: לכו תעשו סקס!

 

ולא רק בגלל שעכשיו זה דחוף לכם ואתם לא יכולים להחזיק מעמד (אני לא מאמינה בזה בכלל), ולא בגלל שאין סיבה להתנזר (אם רוצים אפשר למצוא סיבות) ולא בגלל שלא אכפת לי משמירת ההלכה (אכפת לי), אלא משום שהמחיר שמשלמים על נישואים בגיל מוקדם, על הורות צעירה ומתמשכת של כמה עשורים ועל נעילת ההתנסות הזוגית בגיל כל-כך לא בשל, הוא מחיר כל-כך גבוה שאני מעדיפה בשבילכם את המחירים האחרים שתצטרכו לשלם (ואתם תצטרכו).

 

הדור שלי, ושל ההורים שלכם לצורך העניין, הוא הדור הכי מתגרש בציבור הדתי. הכי נואף, הכי פחות מאושר, הכי פחות מסופק והכי פחות יכול להגיד לכם שאתם טועים. אני יודעת שאין הרבה הורים שיגידו לכם את האמת הזאת כמו שהיא, אבל הנה, אני אומרת לכם. שתדעו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים