שתף קטע נבחר

"חבל על המאמץ", צעקו נהגים לשיירת תומכי ברק

שיירת המכוניות של צעירי העבודה והתק"ם, שיצאה לכיוון כוכב יאיר, התקבלה בכבישים בקללות ובמבטים עויינים. גם את התומכים עצמם לא היה קל לגייס למפגן הראווה הזה. מהתק"ם, למשל, הגיעו רק שלושה

שיירת המכוניות של צעירי תנועת העבודה ופעילי התק"ם, שיצאה ביום שישי מרמת אפעל לכיוון כוכב יאיר, זכתה לתגובות צוננות. קללות, סימנים עם הידיים ומבטים עוינים קיבלו את השלטים "ישראל בוטחת באהוד ברק" ו"את המלחמה הזאת ינצח השלום", שהודבקו על 40 המכוניות.
יובל פרנקל, איש שטח שמארגן את פעילויות הראווה של מפלגת העבודה, אומר כי האירוע כולו תוכנן עוד לפני שנוצרה אווירת המחנאות במפלגה. "התכוונו לבוא ולהביע תמיכה באהוד ברק ובמדיניות שלו, בלי שום קשר ליריבויות הפנימיות שנוצרו בימים האחרונים", סיפר, "אבל ברור שגם ההיבט הזה נכנס לתמונה, ואני מניח שמי שבא לכוכב יאיר רצה לחזק את אהוד ברק כראש הממשלה וגם כמתמודד עתידי בבחירות הפנימיות בעבודה".
יגאל צחור, המזכיר הפוליטי-מדיני של התק"ם, מנסה לנתק את האירוע מהמתחים הקיימים סביב מועמדות אפשרית של אברהם בורג מול ברק. צחור, שמכוניתו הובילה את השיירה, סיפר: "אברום הוא חבר אישי שלי. אמרתי לו אתמול שבסיטואציה הזאת אני לא אהיה מי שמרים אצבע שמדיחה ראש ממשלה מכהן. הוא אמר לי שחברים אנחנו נישאר תמיד".
לדברי צחור, קשה לדבר כרגע על מאבק ממשי במפלגת העבודה. "קשה לי להאמין שמרכז המפלגה יאפשר להדיח את ברק", ציין. "נראה לי שכל ניסיון של גורם אחר, מלבד ברק, להתמודד בתפקיד בנקודת הזמן הזאת הוא אבוד. אי אפשר לערוך מאבק פנימי אדיר בתוך המפלגה על תפקיד היו"ר, ולקוות שגם נצליח אחריו לנצח בבחירות".
צחור מאוכזב מהתגובות של הנהגים בדרך לכוכב יאיר. לדבריו, לפני הבחירות האחרונות בכל מסע מכוניות שבו השתתף היו אין סוף צפירות תמיכה של נהגים, ואילו עכשיו - רק מבטים עוינים. ברחוב הראשי של כפר סבא קראו לעבר השיירה "חבל לכם על הזמן, חבל לכם על הדלק, חבל על המאמץ". מישהו גם אמר "אהוד הוא הבא בתור".
צחור גם כועס על החברים שלו במזכירות התק"ם. 15 חברים של המזכירות הוזמנו להצטרף לשיירה, אבל רק שלושה הגיעו. הוא התקשה לתרץ זאת. בתחילה אמר שאילוצים שהכתיבה המשטרה מנעו השתתפות רחבה יותר. אחר כך הוסיף במין ייאוש, כי קשה בימים אלה להוציא אנשים מהבית כדי לתמוך בשלום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התכוונו להביע תמיכה בברק
צילום: איי פי
מומלצים