שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה קיצוץ בתקציב למימון סל התרופות

ברוב של 14 תומכים מול ארבעה מתנגדים, אושרה הצעת ראש הממשלה ושר האוצר לקצץ 750 מיליון שקל למימון ההסכמים עם שינוי וסל התרופות. 2.9% מתקציבי המשרדים קוצץ ו-100 מיליון שקל הופחתו מתקציב הביטחון עבור הכספים שהובטחו. שרון: "אנחנו חייבים לשדר אמינות לשווקים, ולכן צריך להצביע בעד הקיצוץ גם אם הוא כואב"

הממשלה אישרה היום (א') ברוב של 14 תומכים מול ארבעה מתנגדים את הצעת ראש הממשלה ושר האוצר לקצץ 750 מיליון שקל מתקציבי המשרדים למימון ההסכמים עם מפלגת שינוי והתוספת לסל התרופות.

  

במקביל החליטה הממשלה להפחית 100 מיליון שקל נוספים מתקציב הביטחון. ההפחתה תכלול קיצוץ רוחבי של 2.9% מתקציבי המשרדים, למעט תקציבי משרד הרווחה, יישום דו"ח דברת והסיוע לרשויות המקומיות.

 

ראש הממשלה אמר בהתייחסו לקיצוץ: "עשינו הסכם מחייב. אנחנו חייבים לשדר אמינות לשווקים, ולכן צריך להצביע בעד הקיצוץ גם אם הוא כואב. במחצית השנה אדרוש דיווח מהאוצר על אחוז הביצוע במשרדים, ועל חיסכון אפשרי בהחזרי החובות, ונראה אם אפשר להחזיר משאבים למשרדים".

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, כבר הבהיר בשבוע שעבר כי מחצית התוספת של 150 מיליון השקלים שהובטחה לעדכון סל התרופות, תילקח בחציה מתקציב הביטחון.

  

על סל התרופות, אמר נתניהו: "צריך לדעת מאיפה לוקחים כדי לתת, אנחנו לא פורצים את מסגרת התקציב. אציע היום לראש הממשלה שמחצית הסכום יילקח מתקציב משרד הביטחון ומחצית מתקציבי המשרדים האחרים. זו הדרך הראויה לשקף סדר עדיפות שאנחנו נותנים לתרופות מצילות חיים לצד הצטמצמות בנושאים אחרים". 

 

משינוי נמסר כי החלטת הממשלה תאפשר את העברתם של 700 מיליון שקלים מתקציב המדינה למטרות שנקבעו בהסכם עם ראש הממשלה. ועדה בהרכב חברי הכנסת אברהם פורז, רוני בריזון ואהוד רצאבי, תוודא שהכסף אכן יוקצה למטרות שקבעה שינוי.

 

על פי ההחלטה, יועברו 233 מיליון שקלים לצורכי חינוך והשכלה גבוהה, 113 מיליון יוקצו לצורך הנחה בשכר הלימוד של הסטודנטים, 80 מיליון שקלים יועברו לצורכי תרבות ואמנות, 75 מיליון שקלים יוקדשו להטבות מס למעמד הביניים, 52 מיליון יופנו לנושאי איכות הסביבה, 45 מיליון יועברו למלחמה בתאונות הדרכים, 40 מיליון יוקדשו לחיילים משוחררים, 38 מיליון יועברו לתחום המדע ו-24 מיליון יועברו לצורכי קליטת עלייה.


פורסם לראשונה 03/04/2005 12:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ישיבת הממשלה
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
נתניהו. מאיפה יביא כסף לתרופות?
צילום: איי אף פי
מומלצים