שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה חילצה סוסים וחמורים מורעבים ביפו
  לאחר תלונות רבות, מהן עולה כי החמורים והסוסים שהוחזקו בפרדס דקה ביפו עברו התעללות קשה, פינתה המשטרה את החיות. אתי אלתמן מ"תנו לחיות לחיות" סיפרה: "ראיתי אתון שהיתה בהיריון והילדים הרביצו לה מכות רצח עד שהיא הפילה את הוולד שלה"

  "החמורים והסוסים הוחזקו עם מעט מים ומזון. לחלקם היו פציעות של חדירה וקרעים בעור, שהיו מודלקים ומלאי נמק מאחר ולא טיפלו בהם כראוי. ראינו סוס שניסו לתפור אותו עם חוט תפירה רגיל. החזיקו אותם על-מנת למכור אותם לאלטע-זאכן והיו משכירים אותם לילדים לרכיבה במעין חווה מאולתרת. לא נתנו להם לנוח ולאכול".

   

  כך תיאר הווטרינר העירוני בעיריית תל-אביב, ד"ר צבי גלין, את מצבם של החמורים והסוסים שהוחזקו בפרדס דקה ביפו. הבוקר (יום ד') פינו המשטרה ועיריית תל-אביב את בעלי החיים מהמקום, כשהם פצועים ובמצב קשה של הרעבה. בעל החיות, זיידן דקה, נעצר ויובא לחקירה.

   

  ילדי הפרדס המאוכזבים, שנותרו ללא המשחק היחיד שהכירו, טענו כי סיפקו לחיות מספיק אוכל. כשהם מצביעים על שקי תבן ושעורה שנמצאו במקום אמרו הילדים: "אנחנו היינו נותנים להם לאכול עם הידיים שלנו. היינו משחקים פה איתם ועכשיו אין לנו מה לעשות".

   

  עוד הסבירו הילדים כיצד היו מרוויחים כסף "על חשבון" החיות: "אנחנו גם היינו עושים איתם כסף, זה סוס, הוא חייב לסחוב דברים כבדים אבל היינו מעמיסים עליו רק ארגזים והם היו בסדר. זו הפרנסה שלנו. היינו לוקחים אותם בחגים ליד הים שיצטלמו עם אנשים והיינו מקבלים על זה כסף. גם היינו נותנים לאנשים לרכב עליהם – 50 שקלים לסוס, 25 שקלים לחמור".

   

  אין גן ציבורי, אז משחקים עם סוסים וחמורים

   

  התושבים המבוגרים במקום הסכימו עם דברי הילדים, וציינו שכעת יאלצו הילדים לשבת בחוסר מעש. "כל הילדים של המשפחה באו לשחק פה כי אין להם גן ציבורי", אמר אחד התושבים. "זיידן קנה את הסוסים האלה בזיל הזול, הוא רוצה להשמין אותם ואז למכור אותם בחזרה. עוד מעט תראו שכל הילדים היהודים יגיעו לפה כדי לשחק".

   

  קצין המטה לחוק צער בעלי חיים במשטרה ובמשטרה הירוקה, שאול מימון, סיפר כי המשטרה החליטה לעשות מעשה לאחר שהגיעו אליה תלונות רבות על התעללות בבעלי חיים שנעשית במקום.  

   

  לדבריו, "היינו פה לפני שבועיים לביקורת וראינו את המצב של בעלי החיים במקום. הוצאתי צו מבית משפט ורק היום אפשר היה להוציא את זה לפועל. בעלי החיים הולכים מכאן לחווה טיפולית לעבור שיקום ויוחזקו בתנאים סבירים - בקיצור הם הולכים לגן עדן. הם פגעו בבעלי חיים, המצב התזונתי שלהם היה ירוד והרכיבה עליהם ברחובות העיר סיכנה חיי אדם".

   

  גם נציגת עמותת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן, טוענת כי במקום התבצעה התעללות קשה בבעלי חיים: "ראיתי אתון שהיתה בהיריון והילדים הרביצו לה מכות רצח עד שהיא הפילה את הוולד שלה. קיבלתי דיווחים שירו כאן בסוס, ושקרעו לסוס אחר את הצורה. הילדים פוצצו אותו במכות ואנחנו באנו ופנינו אותו מכאן. היינו צריכים להמית אותו בהמתת חסד בעקבות מה שעשו לו. היה גם ילד שקיבל נגיחה מהסוס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עיריית תל אביב
  הסוסים התגלו במצב קשה
  צילום: עיריית תל אביב
  מומלצים