שתף קטע נבחר

עלו ברשת: חברים במכביה

עצות וטיפים לפסח, מידע לסטודנטים, שמות לתינוקות, מה ה-IP שלכם, מאגר למעצבים, קניות כשרות, איך שפן מתאבד ועוד אתרים וסרטונים

הפייבוריט: חברים במכביה

 

צירוף מקרים מוזר משהו, יביא במרוצת חודש יולי הקרוב שני אירועים תקשורתיים בעלי חשיבות לעם היהודי, המייצגים מהות מנוגדת: מצד אחד מהלך ההתנתקות ופינוי המתנחלים מיישוביהם ברצועה, ומצד שני, באותם ימים ממש -

ההתכנסות של ספורטאים יהודים מכל העולם לאירועי המכביה ה-17, שבמהותה מייצגת את החיבור והשייכות של הפזורה היהודית לישראל. 

 

העיתוי הבעייתי של המכביה, שעלול לפגוע בכיסוי התקשורתי שלה, יהפוך את אתר האינטרנט שהשיק הוועד המארגן לכבוד האירוע לאמצעי העיקרי לצרכי עדכון ומידע שיעמוד לרשותן של הקהילות היהודיות ב-55 מדינות, המשגרות את נציגיהן לאירוע. 

 

כבר עתה מציג האתר מידע ולוחות זמנים של התחרויות, ובמהלך האירוע יביא גם נתונים עדכניים על תוצאותיהן. לצד אלה, מביא האתר את קורותיה של המכביה מאז התקיימה לראשונה בשנת 1932, טבלת שיאים שהושגו בה, וסידרת סיפורים על המכביה הקרובה.

 

האתר מדגיש מאוד את חלקם של 1,500 המתנדבים המעורבים בהפקת האירוע, ומפעיל גם מאפיין ייחודי וראוי: "יש לך חבר בישראל", המאפשר לגולשים מהארץ להירשם לאתר, ולאחר תהליך בדיקה קצר של הוועד המארגן - להכיר ברשת את אחד הספורטאים המשתתפים במכביה, ואף לארח אותו בעת שהותו בארץ. יפה. 

 

הגירסה האנגלית של אתר המכביה מקיפה ומרשימה, ויש בכך היגיון רב, שכן האתר הושק בעיקר במטרה לאפשר לספורטאים יהודים מהעולם להירשם דרכו כמשתתפים במשחקים. לעומתו, הגירסה העברית של האתר שטחית בהרבה, מקיפה פחות, וראויה למחשבה נוספת. 

 

פסח בפתח

 

מקבץ לינקים עם רעיונות ועצות מועילות למי שלוקח את פסח הכי רציני שאפשר, וניגש במרץ לקרצף, לשפץ ולחדש את הבית.

 

יעקובי אומר - צרור עצות יעילות באתר של יבואן חומרי הניקוי (שלחה: ורד שלום).

 

היכון לניקיון - מאמר של רנית אברמוביץ בפורטל הדתי איש, שמציע להפוך את משימת ניקיון האביב לפרויקט מסודר עם חלוקת משאבים, הקצאת כוח אדם, יעדים ולו"ז מוגדר.

 

אצלי בחדר - שני טיפים חשובים לסידור חדרי הילדים באתר הלול של משתתפי פורום ההורים ב-ynet.

 

צבעים במיקסר - ייעוץ לבחירת צבעים לפי החדר המבוקש, מיקסר צבעים מקוון,

והצעות לעיצוב וחידוש חדרי ילדים באתר המשובח של יצרנית הצבע טמבור.

 

דברי הרב - הרב שלמה אבינר מסביר מה נכון ומה לא במלאכת הכנת הבית לפסח בפורטל הדתי כיפה. 

 

איך לנקות - עשרות פתרונות ועצות למצבי מצוקה ביתיים - מכיבוס בדי גורטקס ועד הסרת צבעי עפרון מהקירות - באתר המצויין לחיפוש עוזרות בית.

 

מחשב כשר - ואם כבר ניקיון כללי, הנה כמה רעיונות לביעור החמץ והמיותר מהמחשב (שלחה: ורד שלום).

 

סטודנטים נאבקים ולומדים

 

שני אתרים חדשים, שיכולים לעניין קהל יעד של מבקשי השכלה גבוהה.

 

מאבק הסטודנטים - "חסרה לכם השכלה? תצעקו", זוהי סיסמתו של האתר, המציג את המאבק האחרון של הסטודנטים בתל אביב (שלטענתם כבר הוכתר בהצלחה בעקבות ההסכם שרון-לפיד). האתר מביא חדשות ומאמרים על חשיבות המאבק, תשובות לשאלות נפוצות, עדויות וטורים אישיים, ואפשרות להוריד את המסמך המלא התוכנית האסטרטגית של האוניברסיטה 2010, שהוציא את הסטודנטים לרחובות.

 

מאגר חינם - אתר פרטי, צעיר וקטן, אך אסתטי ומבטיח. אחרי רישום קצר, שנועד לשייך את המשתמש למוסד לימודי, אפשר להעלות או להוריד סיכומי שיעורים, עבודות, מחברות בחינה ותקצירים מתחומים שונים. לצד אלה, מספק האתר גם מידע על מלגות, אינדקס של אתרים וקישורים לתכנים רלוונטיים, השתתפות בפורומים וקריאת מאמרים וכתבות בסגנון מגזיני. 

 

גיא נשר וזהר פישר, חברים וסטודנטים, הקימו במקור את לימודים במגמה לשרת את תלמידי המסלול שלהם, אך בעקבות הביקוש הרב למידע החליטו להפוך אותו למאגר חינם עיקרי של קבצים אקדמיים לסטודנטים. 

 

תינוקות: חיפוש שמות

 

אתר פרטי מקיף, אסתטי ומרשים, העוסק בהריון, לידה, ברית ותינוקות. לצד תכני ההדרכה הרבים, מציע האתר מחשבונים, מנוע לחיפוש שמות, גיליון מעקב הריון וגיליון חיסונים לתינוק, תחרות תמונות ילדים ועוד.

 

חברתי: קורנפלד חוזר

 

אתר פרטי חדש שמפעיל המיליונר-בזכות-עצמו עופר קורנפלד, ממנהיגי הדור הבא של מפלגת העבודה. התמסרותו המלאה של קורנפלד לעניינים חברתיים, לאחר שמכר את חברת ההייטק המצליחה שלו - הופכת את האתר לבעל עניין, ואת האיש לדמות מסקרנת ששווה לעקוב אחריה. האתר מציג את פעילותו המקצועית בתחום ההייטק, ואת יוזמותיו וחזונו החברתי, שבזכותם הוא מבקש את תמיכת חברי המפלגה לשבצו במיקום ריאלי ברשימה לכנסת הבאה, שתיקבע עד סוף השנה.

 

אינטרנט: מאיפה אתם גולשים?

 

שירות יעיל למי שמעוניין לדעת את כתובת השרת שבאמצעותו הוא גולש ברשת (כתובת IP). עם הכניסה לאתר הזה הכתובת המבוקשת מוצגת אוטומטית (שלחה: ריטה גפן). 

 

עיצוב: גרפיקה לכל

 

אתר ישראלי חדש ויפהפה לשימושם של מעצבים גרפיים ובוני אתרים מציע בתשלום אלפי איורים, תמונות, תבניות עיצוב מוכנות לאתרים וספרים, לוגואים, ואלמנטים גרפיים רבים נוספים. מחירו של מנוי לשימוש חופשי בתוכן האתר הוא כ-50 דולר לחודש הראשון, ועוד 10 דולר לכל חודש נוסף.

 

קניות: חנות יהודית

 

חנות מקוונת חדשה למוצרים ברוח יהודית, לרוב למען קהל הגולשים הדתי. ניתן להשיג שם ספרי קודש, פריטי אמנות יהודית, תקליטורים, תשמישי קדושה וספרי קבלה ותורת הנסתר.

 

הצחוקיה

 

מקבץ שבועי של קישורים מצחיקים, משחקים, סרטונים ומחוזות דיגיטליים נידחים להנאתכם - באדיבות קוראי המדור.

 

פנטסטי - העמוד המדהים הזה הוא מעין חלון אל ארץ הפנטסיה, שנוצר באמצעות ציור

מחזורי יפהפה, שככל שמעניינים בו יותר, מגלים עוד ועוד פרטים. כדי להפעיל את אפקט הזום פנימה, לתוך הציור, יש לגרור את העכבר על פני הציור מלמטה למעלה שוב ושוב (שלחה: נועה בן שבת).

 

שפן, הסוף - עמוד ארוך, שמציג עשרות קריקטורות, שכולן מתמקדות בנושא אחד מקורי: שיטות בדוקות ויעילות להתאבדות של שפנפנים. למרות המקאבריות - מדובר באיורים קורעים מצחוק (שלח: אסף שוסטר).

 

קורא המחשבות - בשלב הראשון זה קל: תצטרכו לנחש מי מבין שלושת הפרצופים על המסך קורא את מחשבותיו של מי. בשלב הבא זה הופך מסובך יותר, מהיר יותר ומייאש יותר לקשישים איטיים כמותנו (שלח: רון אשרוב).

 

עושים בועות - "בועות קוסמיות" הוא שמה (בתרגום חופשי) של תוכנת עיצוב תלת מימדי לילדים, שמשווקת בארץ חברת סיסטמטיקס. התוכנה מאפשרת יצירה של פריטים מדליקים בתלת מימד, ברוח הדמויות בסרט "צעצוע של סיפור". באתר ניתן להוריד חינם את גירסת הנסיון.

 

חלליות או לא להיות - וזה משחק חלליות, שבהחלט לא מתאים לריפיון העצבים הכללי שלנו. ובכל זאת, ברגע שמתחילים קשה להיגמל מלהיזרק לכל הרוחות והגלקסיות כבר בשלב הראשון (שלח: עמית פל).

 

הפלינסטונים - משחק פלאש שבו תובילו את מזחלת השלג של פרד פלינסטון דרך מנהרת הקרח, כדי לאסוף מזון, אך תיאלצו להישמר מפגיעתם הרעה של העצים ועמודי האבן. זהירות - ממכר בקלות (שלח: ארז ארליכמן).

 

עד לפעם הבאה - מחשבון מדליק, שמציג נתונים רבים (מיותרים אך נחמדים) על כל אירוע בעל משמעות אישית: יום הולדת, יום נישואים וכו'. המחשבון מציג את הזמן שנותר עד לפעם הבאה שבה תציינו שוב את המועד הזה (בימים, חודשים, דקות ושניות, וגם שנות ונוס, מאדים ונפטון), ולפעמים זה אפילו יעיל (שלח: רון אשרוב).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרפיקה לכל. מאגר חינמי
קורא המחשבות. מסובך ומהיר
מומלצים