שתף קטע נבחר

רעיית שר החוץ העניקה לצ'רלס קמיע מהרב כדורי

בעת טקס הלווית האפיפיור ברומא ניגשה ג'ודי ניר מוזס שלום לנסיך צ'רלס, העניקה לו קמיע עשוי זהב שנתן לה הרב כדורי, בצירוף ברכתו, ואיחלה לו מזל טוב לרגל נישואיו מחר. הנסיך הודה לה על המחווה ואמר כי "הדבר נוגע מאוד ללבי"

מתנה לנסיך: רעיית שר החוץ הישראלי, ג'ודי ניר מוזס שלום, שבאה לטקס הלווית האיפיפיור שנערך היום (ו') בוותיקן, ניגשה לנסיך צ'רלס, ברכה אותו לשלום ומסרה לו קמיע עשוי זהב אשר נתן לה הרב המקובל יצחק כדורי, בצירוף ברכתו.

 

מוזס שלום העניקה לנסיך את הקמיע ואיחלה לו מזל טוב לרגל נישואיו מחר עם ארוסתו קמילה פרקר-בואלס. הנסיך הודה לה על המחווה ואמר כי הדבר נוגע מאוד לליבו. "תיכננתי מראש להעניק לו את הקמיע. נסעתי לביתו של הרב יום לפני הנסיעה לרומא מתוך כוונה לקבל ממנו קמיע זהב ולהעניק אותו לנסיך", סיפרה מוזס שלום ל-ynet.

 

"אמרתי לו שזהו קמיע שבירך עליו הרב כדורי ושנתתי קמיע דומה גם לנשיא ארה"ב לשעבר קלינטון כאשר היה מסובך פוליטית ועובדה שהקמיע עזר לו. בירכתי אותו ואמרתי לו שאני שמחה שהוא מממש את אהבתו אחרי שנים כה רבות".

 

היא אמרה כי בעלה והיא ניצלו את ההזדמנות והזמינו את הנסיך ורעייתו לביקור בישראל, בה ביקר לדבריו רק פעם אחת, בעת שבא להלוויית רבין.

 

הנסיך, לדבריה, השיב כי ישמח לבקר בישראל פעם נוספת. מוזס שלום אמרה כי המפגש עם הנסיך היה רגע מרגש עבור כל הנוכחים. "התרגשתי מאוד וגם הוא נראה נרגש. הוא אמר שהוא מתרגש מהמחווה. התפלאתי מאוד מהתנהגותו. חשבתי שהוא אדם יותר קר אבל הוא עשה עלי רושם של אדם חם. נשיא צרפת שיראק, אשר ראה אותי מעניקה לנסיך את הקמיע, אמר לי שגם הוא נרגש מאוד מהמחווה", הוסיפה.

 

נישואי צ'רלס וקמילה - מחר בווינדזור

 

בינתיים, בעיירה ווינדזור, כ-30 ק"מ מערבית ללונדון, מסיימים את ההכנות האחרונות לקראת חתונתם של יורש העצר הבריטי עם אהובתו משכבר הימים. מאות צוותי תקשורת ועיתונאים כבר הקימו את עמדות השידור שלהם בעיירה המנומנמת, ומכיוון שלא יתאפשר להם להעביר את הטקס בשידור חי, הם מקווים לתפוס בעדשותיהם את ההתרחשות בעת הגעת האורחים לאירוע ובעת יציאתם.

 

החתונה תערך בשני טקסים נפרדים - הראשון טקס אזרחי בבניין העירייה של וינדזור ואחריו טקס דתי אותו יערוך הארכיבישוף מקנטרברי, רואן וויליאמס ובהשתתפות הוריו של החתן, המלכה אליזבת והנסיך פיליפ, ורשימה ארוכה של מכובדים.

 

ההכנות לטקס היו רדופות תקלות ומכשולים, כשהגדול שבהם היה האילוץ לדחות את מועד החתונה ביממה, לאחר שהתברר שהוותיקן קבע לאותו זמן בדיוק את מועד הלוויתו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני. עוד לפני כן התעורר ויכוח נוקב בבריטניה אודות חוקיות הטקס הדתי והטקס האזרחי והתעוררה מבוכה גדולה כשנודע שהמלכה אליזבת תכבד בנוכחותה רק את הטקס הדתי.

 

זאת ועוד, הנסיך נאלץ לשנות את מקום עריכת הטקס, נאלץ להתמודד עם סימני שאלה אודות התואר שתישא קמילה לאחר הנישואים, להתמודד עם ההשערות בדבר הכתרתה למלכה ביום מן הימים וגם להדוף ביקורת תקשורתית לאחר פליטות פה מביכות שלו בהם כינה את העיתונאים "אנשים ארורים".

 

הטקס האזרחי צפוי להתחיל בשעה 11:30 (13:30 שעון ישראל) והטקס הדתי כשעה לאחר מכן. אחרי החתונה צפויים צ'רלס וקמילה לצאת לירח דבש באחת מהטירות שמחזיקה המלכה בסקוטלנד.


פורסם לראשונה 08/04/2005 16:51

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
מוזס שלום. "אני שמחה שהוא מממש את אהבתו"
צילום: זום 77
צילום: רויטרס
צ'רלס. "ישמח לבקר"
צילום: רויטרס
מומלצים