שתף קטע נבחר

שמחון: לא לבצע מחטף חקיקתי בעניין ניצנים

השר לאיכות הסביבה דורש כינוס ממשלה דחוף קודם שיחלו הליכי הכנת החקיקה שתאפשר את ביצוע תוכנית העברת מפוני גוש קטיף לאזור ניצנים. לדבריו, "לא ייתכן שהכלבים ינבחו והשיירה תעבור". הוא הוסיף כי בכוונתו לגבש חזית אחידה של כל שרי מפלגת העבודה בעניין

השר לאיכות הסביבה, שלום שמחון, שהקים בשבוע שעבר מטה מאבק עם הארגונים הירוקים והשדולה הירוקה בכנסת, במטרה לעצור את "תוכנית ניצנים", דורש כינוס ממשלה דחוף וקבלת החלטת ממשלה קודם שיחלו הליכי הכנת החקיקה שתאפשר את ביצוע התוכנית.

 

ביום חמישי כינס שמחון את הארגונים והירוקים ואת ח"כ עמרי שרון, ושניהם הביעו התנגדות נחרצת ליישוב מפוני גוש קטיף באזור ניצנים. שמחון אמר את הדברים

בעקבות ישיבה ראשונה שקיים צוות בראשות מנכ"ל משרד המשפטים, שהוסמך לקדם חקיקה בנושא.

 

שמחון אמר כי לא ייתכן "שהכלבים ינבחו והשיירה תעבור" וכי אסור לבצע מחטף בעניין זה רק כדי להשיג "שקט תעשייתי" מול המתנחלים, תוך פגיעה בשמורת טבע נדירה השייכת לכלל הציבור בישראל.

 

בישיבת ועדת שרים לחקיקה, מחה שמחון בפני שרת המשפטים, ציפי לבני, על כך שנציגי המשרד לאיכות הסביבה לא הוזמנו לישיבה במשרד המשפטים, בשל התנגדותם לתכנית ההתיישבות בחולות ניצנים. "לא ייתכן שיקצרו הליכי חקיקה ויעקפו דרישות תכנוניות מבלי שיילקחו בחשבון כל השיקולים אשר ישפיעו גם על הדורות הבאים", אמר שמחון.

 

שמחון הציג סקר שערך המשרד לאיכות הסביבה לבקשתו ממנו עולה כי 55% מהציבור חושבים כי יש למצוא למתנחלים חלופה אחרת ו-28% חושבים כי יש להעבירם לניצנים. מבין 55% המתנגדים להעברת המתנחלים לניצנים- 92% רואים חשיבות רבה בהגנה על שמורת הטבע.

 

שמחון הודיע כי בכוונתו לגבש חזית אחידה של כל שרי מפלגת העבודה במטרה לעצור את המחטף המתוכנן, וכי יעלה את הנושא בפורום שרי העבודה ("שרינו") ביום חמישי הקרוב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שמחון ועמרי שרון. נגד התוכנית
צילום: עמית שאבי
מומלצים